Ana sayfa Haber OnePlus 5T tanıtıldı!

OnePlus 5T tanıtıldı!

0

OnePlus 5T ön

2016 yılında strateji değişikliği yaparak altı aylık dönemlerde ufak güncellemelerle telefon çıkarmaya başlayan popüler OnePlus firması, en popüler cihazlarından biri olan OnePlus 3’ün üzerine 3T’yi çıkararak bu işe ilk kez girişmişti. 2017 yılına geldiğimizdeyse firmanın yine popüler olan OnePlus 5 modeli, 5T ile devam ediyor. Cihaz, bir güncelleme diyebileceğimiz tüm özellikleri içeriyor: 18:9 ekran, güncellenmiş kameralar ve en önemlisi, kulaklık jakı!

OnePlus 5T arka

İlk ve en dikkat çekici güncelleme dediğimiz ekran değişimi, OnePlus 5T ve 5’i birbirinden açık ve net biçimde ayıracaktır. çözünürlük 1080p kalmış, yani değişmemiş olsa da 18:9 ekran, kullanıcılarına daha geniş çalışma alanı verecektir. Bunun dışında bir diğer kayda değer güncelleme ise kamera alanında. önceki modelde 2x zoom ve bokeh efekti için kullanılan ikincil kamera, bu modelde kaldırıldı. 16 ve 20 MP’lik iki arka kameraya sahip cihazda geceleri fotoğraf çektiğinizde 20MP’lik kamera 16’lık için karanlık ve aydınlık alan verisi topluyor. Bu sayede daha detaylı ve net karanlık ortam fotoğrafları elde ediliyor. 16MP’lik ön kamerada da güncelleme yaptığını belirten OnePlus, yüz tanıma çılgınlığı trenine atlıyor ve kameranın telefon ekranı kapalıyken bile sizi tanıdığını ortaya koyuyor. OnePlus 5T’nin kilidini aaçmak için güç tuşuna basıp ekrana bakmak yetecek. Tabi bunun da bir dezavantajı mevcut, o da güvenlik. Firmanın özellikle yaptığı uyarı, yüz tanıma yönteminin diğerlerine göre daha az güvenli olduğunu ifade ediyor.

OnePlus 5 solda, 5T sağda

OnePlus 5’i iyi bir telefon yapan donanımsal özellikler, bu modelde de yerini koruyor: Snapdragon 835, 6 ya da 8 GB RAM, 64 ya da 128 GB dahili depolama ve kulaklık jakı. Su geçirmezlik ne yazık ki yine bulunmuyor. Bunun dışında, yeni nesil telefonların hepsi Android Oreo yüklü gelirken 5T’nin Nougat yüklü gelmesi de bir diğer soru işareti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here