Ana sayfa Haber Ön yüzünde de flaş bulunan Samsung Galaxy A6 Plus”ın yeni görselleri sızdı

Ön yüzünde de flaş bulunan Samsung Galaxy A6 Plus”ın yeni görselleri sızdı

0

Koruma kılıfı içerisine konulmuş 3 adet Samsung Galaxy A6 Plus görseli online ortamda belirdi. Hollanda”da yayın yapan teknoloji blog sitesi Galaxy Club”ın haberinde yer alan görseller, 18:5:9 oranında Infinity Display panel ve Super AMOLED modül barındırıyor bünyesinde. Bildiğiniz üzere Super AMOLED ilk olarak 2017 yılının başlarında Galaxy S8 serisi ile birlikte girmişti kullanıma. Yaklaşık yedi ay kadar sonra da orta seviye Samsung cihazlarında kullanılmaya başlanmıştı. Galaxy A6 Plus”a ait olduğu iddia edilen resimlerdeki cihazın USB-C girişi ve 3.5 mm kulaklık girişi bulundurduğu ve kilitli ekranından anlaşıldığı kadarıyla firmanın Android 8.0 Oreo”nun emülasyonu olan Samsung Experience 9.0 üzerinde çalıştığı görülüyor.

Cihazın arka yüzü, tek kamerası ve hemen altındaki ovalimsi parmak izi okuyucusu yanında, dual-LED flaş ünitesiyle Galaxy S9″u andırıyor. Samsung”un en son çıkardığı Android fabletle kıyaslarsak, Galaxy A6 Plus”ta bulunmayan tek şeyin nabız ölçer olduğunu söyleyebiliriz. Cihazın dar alanlı üst bölümünde ise başka bir kamera ve bu kameraya ait bir flaş ile birlikte bir de ortam ışığı sensörü bulunduğunu görüyoruz. Cihazın Samsung”un dijital asistanı Bixby desteğiyle birlikte çıkacağı söylenmekle birlikte, daha önceki modellerinde olduğu gibi cihazın sol tarafında yer alan ses tuşlarının altında Bixby”e ait fiziksel bir tuş yok gibi görünüyor.

Galaxy A6 serisinin, geçtiğimiz yıl çıkarılan Galaxy A5″in devamı olarak çıkarılması bekleniyor. İlk olarak Hindistan”da çıkması beklenen cihazın, daha sonra dünya çapında satışa sunulacağı söyleniyor. Galaxy A6 Plus”ın yanında yurtdışı fiyatı ortalama 400 dolar civarında olacak olan daha küçük boyutlu bir başka Galaxy A6″nın olması da ihtimaller dahilinde. Bu modelle ilgili daha önce de bir çok kez bilgi sızıntıları olmuş, Samsung”un yeni modeli ay sonuna doğru çıkaracağı söylenmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here