Ana sayfa Donanım Olympus XZ-1

Olympus XZ-1

0

Kompakt aynı zamanda gelişmiş fotoğraf-video düzeyi…
 

Olympus XZ-1, sistematik fotoğraf makinelerinin görüntü kalitesi ve ayar yapabilme zenginliğiyle dijital kompakt makinelerin kolay taşınabilirliğini birleştiren bir teknolojik boyut. Diyafram, enstantane hızı ve diğer pek çok ayarı manuel yapabilme özelliğiyle adeta D-SLR sınıfının çizgisinden dönen bir fotoğraf makinesi olan Olympus XZ-1, gelişmiş düşük ışıkta fotoğraf çekim yeteneğiyle test aşamalarında öne çıkıyor. Ayrıca fotoğraf çekilirken, odak dışındaki net olmayan kısımların, fotoğrafçının seçtiği objektif, kullandığı diyafram gibi ayarlarla fotoğrafta oluşan bulanıklık efektlerinde şaşırtıcı sonuçlar sergileyen bir kompakt boyut XZ–1.
 
olympus xz-1
 

Olympus”un fotoğraf pazarındaki tamamen yenilediği kompakt serisinin en gözde ürünlerinden olan XZ–1, alüminyum-plastik temelli gövdesiyle oldukça karakterize çizgilerle tasarımlanmış ve TruePic V motor ile 1/1,63 inç CCD sensör, 10 megapiksel efektif piksel özellikleriyle donatılmış. 28-112mm odak uzaklığıyla 4x optik zum lens özelliğine sahip XZ-1″de maksimum açıklık değeri:1,8-2,5. Ayrıca XZ1; poz önizlemesi, poz çekme bilgisi, %100 görüntü alanı, 7x/10x”e varan dijital büyütme, MF/S-AF, AF çerçeve gösterim, AF nokta gösterim, histogram gibi öne çıkan nitelikler ortaya koyuyor.
18 farklı çekim modu bulunan Olympus”un yeni kompakt fotoğraf makinesinde sanat filtresi, düşük ışık gibi modlar yaratıcılık adına fotoğrafseverlere yeni bakışaçıları kazandırabilir. Pozlama telafisi, panaromik çekim, mekanik görüntü sabitleme, gelişmiş ISO seçenekleri, 3inç OLED ekran, HDMI çıkışı, RAW ve JPEG kayıt format seçenekleri XZ-1″in diğer öne çıkan özellikleri arasında. Kutu içeriğinde harici mikrofon bulunan ZX-1″de flaş takılan yere bu mikrofonu monte ederek video kaydınızı daha iyi ses elde edinimiyle meydana getiriyorsunuz. 720p HD formatta video çekimi gerçekleştirebilen ZX-1″in video performansı çeşitli zorlu çekim testlerine rağmen gayet tatmin edici.

www.olympus.com.tr

Fiyat: 1249 TL
TASARIM: 5
KULLANIM: 4
PERFORMANS: 5
Puan: 92

Artılar:
+ Manuel ayar yapabilme
+ Düşük ışıkta yüksek kalitede fotoğraflar
+ HD video

Eksiler:
– Menü, daha pratik olabilirdi


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here