Ana sayfa Ürün İnceleme Olympus Tough TG-Tracker Aksiyon Kamera

Olympus Tough TG-Tracker Aksiyon Kamera

0

Olympus Tough serisi ile Olympus, dayanıklı kompakt makinelerin yabancısı değil, ancak 4K kapasiteli Tough TG-Tracker, şirketin ilk gerçek aksiyon kamerası. Bir bakışta Olympus’un, GoPro, Sony, Garmin ve diğer aksiyon kamerası üreticilerinden farklı bir yaklaşımla, minik bir video kamerayı temsil eden ve bir kapak ekranı ile tamamlanmış bir tasarıma sahip olduğunu görmek kolay. Diğer taraftan kameranın, GPS, pusula, hız ölçer, termometre ve barometre gibi bir dizi sensörle basit video yeteneklerinin ötesine geçen sağlıklı bir rekabetçi teknolojiyi içeriyor.

TG-Tracker ayrıca suya dayanıklı ve ekstra bir kasaya ihtiyaç duymadan 100 feet’e kadar suya dayanması etkileyici. Standart bir tripod girişi tek bağlantı noktası, ancak bir GoPro     montaj adaptörü kamerayla birlikte geliyor ve tüm montaj seçenekleri dünyasını size açıyor. Kesinlikle aksiyon sporları grubunun ihtiyaçlarını karşılamak üzere inşa edilmiş olsa da, pratik kontrolleri ve elde taşınabilip operasyon odaklı olması sayesinde, açık hava maceraperesti için belki de daha iyi bir seçenektir. Tabanca kabzası gibi kolu, ergonomiyi daha da geliştiren (Steady Grip adı verilen) kutuya dahil.

 


Bir aksiyon video kamerası    
Rakiplerle az çok uyuşan özelliklerin yanı sıra, onu diğerlerinden ayıran TG-Tracker tasarımıdır. Büyük, f/2 objektifi kameranın ön yüzünü kaplıyor ve üzerinde doğrudan küçük bir LED video ışığı bulunuyor. Objektifin üzerine plastik bir koruyucu kapak takılmış (düz bir yüzeye sahip bir su altı lens koruyucusu da pakete dahil). Kameranın arkasındaki iki kademede kilitlenen bir kapağın açılması ile pil, MicroSD kart yuvası, USB ve HDMI bağlantı noktaları ortaya çıkarıyor. Pili değiştirilebilir ve kamera USB üzerinden de şarj edilebiliyor.

3.67 inç uzunluk ve 180g ağırlıkla, belirli alanlarda montajı daha zor hale getirebilirken, en küçük veya en hafif aksiyon kamerası değil. Tracker, fiziksel bir güç anahtarı, beş adet açıkça etiketlenmiş kontrol düğmesi (büyük, özel kayıt başlat / durdur düğmesi de dahil) ve bir adet 1,5 inçlik açılır kapaktaki ekranı sunarak, ekstra alanı iyi kullanıyor. Biz kameranın açık yeşil sürümünü test ettik, ancak daha saygın olmasını isterseniz, kaybedilebilmesi daha kolay olmasını göz önüne alarak siyah rengi de tercih edebilirsiniz.

 


Kontrol düzeni ve kapak ekranı kombinasyonu çok kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor. Menüde dolaşmak ve tercihleri ayarlamak basit ve düğmelerin tüm işlevleriyle etiketlenmesi güzel olmuş.
çoğu aksiyon kamerası “ayarla ve unut” aygıtlarıdır, ancak TG-Tracker, bir ânı kaydetmeye kolayca başlamak ve durdurmak istediğiniz zamanlarda çalışıyor. Kameranın ne kadar hızlı açıldığından etkilendik. Bir saniyeden daha kısa bir sürede kayıt dışı duruma geçmek mümkün; bu, güç anahtarı “açık” konuma getirildiğinde otomatik olarak kayıt işlemine başlayacak olan Quick Capture modunu açarak daha da kolaylaştırılmış bir işlem. Kişisel kullanımın ötesinde, TG-Tracker’ı kolay kullanımlı tasarım ve çeşitli veri toplama yetenekleri sayesinde bilimsel geziler için de mükemmel gördük. Sıcaklığı, basıncı ve yeri ölçebilen – aynı zamanda seyahati belgeleyen- bir cihaza sahip olmak, bir eğitim ortamında kesinlikle kullanışlı olabilir gibi görünüyor.

Artıları
•    Güzel tasarım ve kontrol düzeni 
•    GPS ve çevre sensörleri 
•    Ekstra kasa olmadan suya dayanıklı 
•    Açılabilen ekranı
•    Elektronik stabilizasyon 4K”da çalışıyor

Eksileri
•    çok geniş lensi bozulmaya ve yumuşaklığa neden oluyor 
•    Mobil uygulaması karmaşık
•    Yüksek çekim hızı 720p ile sınırlı 

Olympus Tough TG-Tracker Fiyatı: 1,395 TL

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here