Ana sayfa Donanım Olympus’tan üç yeni PEN

Olympus’tan üç yeni PEN

0

Yaşamımıza yaratıcı bakış açıları katmaya devam eden Olympus, bir değil, iki değil, tam üç yeni PEN modelini piyasaya sürdü

Değişebilir objektifli aynasız fotoğraf makinelerinin ulaştığı en üst düzey olan PEN serisinde profesyonelleri tatmin edebilecek E-P3, kolay kullanımlı E-PL3 ve küçük boyutlarıyla her zaman yanınızda bulundurabileceğiniz E-PM1 sizi bekliyor. Olympus ayrıca iki yeni objektif ve bir flaşı da tanıttı…
 

PEN E-P3: Klasik görünümlü, tümüyle metal bir gövdeye sahip olan E-P3, Olympus”un iddasına göre dünyanın en hızlı otomatik netleme sistemine sahip. DSLR kalitesinde görüntüyü kolay taşınma özellikleriyle birleştiren E-P3, 3:2 oranındaki 3 inçlik yüksek çözünürlüklü OLED dokunmatik ekranı ile son derece kullanışlı bir ürün.

PEN E-P3
Anlamsız çözünürlük artışı yerine görüntü kalitesine odaklanan Olympus, 12 milyon piksellik çözünürlüğe sahip algılayıcıyı, 100 ile 12800 arasında değişen ISO değerlerinde en iyi görüntüyü vermek üzere optimize etmiş. Gövdede titreşim önleme özelliği, 35 noktalı otomatik netleme sistemi, 324 bölgeli ışık ölçüm sistemi, saniyede 3 kare çekim, full HD çözünürlüğünde video, 3-D fotoğraf çekimi, gövdede görüntü işleme özellikleri, katlanır flaşı, 60 ile 1/4000 saniye arasında değişen enstantane değerleri ve pilsiz 321 gramlık ağırlığıyla PEN E-P3 ciddi fotoğrafçılar için gerçekten ilgi çekici bir ürün.

 

 

PEN E-PL3: Fotoğraf ve video çekim özellikleri ağabeyi E-P3 ile aynı olan E-PL3, daha kolay kullanım özelliklerine sahip ve gövdede daha az düğme barındırıyor.
PEN E-PL3
Metal ve plastiğin birlikte kullanıldığı gövde 16:9 oranında hareketli 3 inçlik bir LCD ekran barındırıyor ve peşpeşe çekim hızı saniyede 5.5 kareye çıkarılmış. Pilsiz ağırlığı 265 gram olan E-PL3, diğer iki ürün gibi SD grubu bellek kartlarını kullanıyor.

 

 

PEN E-PM1: Profesyonellere hitap eden P ve amatörlere hitap eden PL serisinin yanısıra Olympus, giriş düzeyi amatörleri hedefleyen PEN Mini adlı yeni bir seri daha tanıttı.
PEN E-PM1
PM kısaltmasına sahip bu serinin ilk üyesi olan E-PM1, diğer PEN”lerden daha küçük ve daha hafif bir ürün olmasının yanısıra, bir kompakt fotoğraf makinesinin kullanım kolaylığına da sahip. Fotoğraf ve video çekim özellikleri diğer iki modelle aynı olan E-PM1″in 16:9 oranında 3 inçlik sabit bir LCD ekranı ve çok az sayıda düğmesi bulunuyor. Metal ve plastiğin birlikte kullanıldığı gövde pilsiz olarak yalnızca 217 gram ağırlığında.
 
Yeni objektifler ve flaş: Olympus, Micro Four Thirds sistemi için iki yeni objektif ve bir kompakt flaşı da tanıttı. Objektiflerin ilki, açık diyaframı ve geniş görüş açısıyla ideal bir günlük kullanım arkadaşı olan M.Zuiko Digital ED 12m f2.0 adlı optik oldu. 24 mm”ye eşdeğer odak uzaklığı ve az ışıklı ortamlarda rahatlık sağlayan açık diyaframına ek olarak metal gövdesiyle de dikkat çeken objektif, manzaradan sokak fotoğrafçılığına kadar pek çok konu için uygun. Yine açık diyaframıyla dikkat çeken ikinci objektif ise M.Zuiko Digital ED 45mm f1.8 oldu. İdeal bir portre objektifi olarak 90 mm eşdeğeri bir görüş açısı sunan objektif, arka planı başarılı bir şekilde flulaştırırken hızlı ve sessiz netleme mekanizmasıyla da dikkat çekiyor. Olympus”un tanıttığı son ürün, FL-300R adlı kompakt flaş oldu. Yeni tanıtılan her üç gövdeyle de uyumlu olan flaş, yansıtma özelliğinin yanısıra kablosuz olarak uzaktan kullanım özelliğine ve yeterli güce sahip.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here