Ana sayfa Donanım Olympus Pen: bir efsane geri dönüyor

Olympus Pen: bir efsane geri dönüyor

0

Kompakt değil, SLR değil, o bir Pen

1959 yılında Olympus basit bir fikri takip ederek fotoğrafçılığın yüzünü değiştirdi: taşıması ve kullanımı bir kalem kadar kolay bir fotoğraf makinesi yarattı. ünlü stil gurusu Yoshihisa Maitani tarafından tasarlanan Olympus Pen, 1970’lerin sonlarına kadar devam eden bir fotoğraf makinesi patlamasını tetikledi.

Pen serisinin ilk modeli olan E-P1’in piyasaya sürülmesiyle bu efsane dijital biçimiyle tekrar canlanıyor. İlk Olympus Micro Four Thirds modeli inanılmaz küçük boyutu, retro stili ve kullanım kolaylığıyla herkesi etkiliyor. Hem de D-SLR kalitesinin faydalarından hiçbir ödün vermeden.
Bu yeni ultra kompakt melez cihaz, fotoğrafçılıktan bildiğiniz alan derinliği ve Sanat Filtreleri efektleriyle HD kalitesinde filmler bile çekebiliyor. E-P1, örn. görüntü sabitleme, toz azaltma sistemi ve değiştirilebilir aydınlık lensler gibi Olympus görüntüleme teknolojisinin tüm avantajlarını barındırıyor.

Kompakt tasarımda D-SLR kalitesi
Modern teknolojinin klasik Olympus Pen serisinin zamansız stiliyle birleştirilmesiyle ayna kutusunun çıkartılması, Olympus Pen E-P1 modelinin büyük ölçüde küçültülmüş kompakt bir boyuta kavuşmasını sağlıyor. Bu tip bir aynasız yapı, nefes kesen yeni bir tasarımında temelini oluşturuyor. ?ık gövde kaplaması ve opsiyonel FL-14 flaş, makineye Olympus Pen F modelinden esinlenen bir retro görünüm kazandırıyor. Kompaktlığı ve kolay kullanılabilirliği sayesinde bu efsane fotoğraf makinesi, fotoğrafçılık tarihinde en popüler ve çığır açan ürünlerden biri.

High-end görünümüne uyacak şekilde, E-P1 modeli D-SLR kalitesinde fotoğraflar verebilmek üzere en yeni Olympus teknolojileriyle donatılmış. Makine üzerinde görüntü sabitleme özelliğine ek olarak, bu makineye yeni Micro Four Thirds formatı için özel olarak tasarlanmış ilk Olympus değiştirilebilir lensler eşlik ediyor: M. ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 Yassı (34mm) ve M. ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 (28-84mm).
Olympus Pen E-P1 modeli ve Micro Four Thirds lensler, Ağustos ayında raflarda yerini alıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here