Ana sayfa Donanım Olympus Mju 1030 SW

Olympus Mju 1030 SW

0

Darbeye, suya ve dondurucu soğuklara dayanıklı bir maceraperest

Olympus Mju 1030 SW

Bu ay incelediğimiz en eğlenceli makinelerden biri Olympus Mju 1030 SW oldu. Fotoğraf makinesinde dayanıklılık ve performans arayan maceraperest kullanıcılar için ideal bir kamera olan Mju 1030 SW, darbeye, suya ve dondurucu soğuklara dayanıklı yapısıyla her ortamda fotoğraf çekmenize olanak tanıyor. Parlak gümüş, siyah ve yeşil renk seçenekleriyle çizilmez metal yüzeye sahip olan Mju 1030 SW, 10m derinliğe kadar suya; 2m yüksekliğe kadar darbeye; -10 dereceye kadar soğuk havaya ve 100 kilograma kadar baskıya dayanıklı. İsteğe bağlı olarak satın alabileceğiniz PT-043 su altı kasası ile 40m”ye kadar sualtı çekimi yapabiliyorsunuz.

Sadece dayanıklılığı değil, yüksek performansı ve özellikleri ile de beğenimizi kazanan Mju 1030 SW, 10.1 megapiksel çözünürlüğe, 3.6x optic zoom”a sahip.

Mju 1030 SW”nin 2.7″/6.9cm HyperCrystal LCD ekranı, oldukça parlak gün ışığında bile daha geniş görüş açıları sunarak geliştirilmiş görüntüler elde etmenizi sağlıyor. “Dijital Görüntü Sabitleyici” özelliği, sarsıntı sonucu meydana gelen görüntü bulanıklığını en aza indiriyor. ‹ki kat koruma sağlayan bu özel fonksiyon, fotoğraf makinesinin sarsıntısından ya da hareket eden nesnelerden kaynaklanan görüntü bulanıklığını önlüyor. CCD-temelli mekanik görüntü sabitleyicisi ile Mju 1030 SW, yüksek ISO değerlerini yakalıyor. Yerleşik cayro sensorü makinenin hareketlerini kontrol ederek CCD ayarlarını otomatik olarak yapıyor.

Olympus Mju 1030 SW

Olympus Mju 1030 SW”da bulunan “Gölge Ayarlama Teknolojisi” ise karanlık alanlarda çekilen fotoğrafların kalitesini artırıyor. Bu teknolojide, insan gözleri gibi çalışan bir sensörle görüntüdeki karanlık bölgeler tanımlanıyor ve makine bu alana uygun ayarlamayı yaparak görüntüyü optimal özelliklere kavuşturuyor.

BrightCapture Teknolojisi ise gece görüşünde daha iyi çekim yapabilmenizi sağlayan bir özellik. Bu sayede görüntü sensöründen gelen tüm piksel bilgisi, geleneksel modellere kıyasla LCD ekranda 4 kat daha aydınlık izleme seçeneği sunuyor, böylece karanlık alanları bile rahatlıkla görebiliyorsunuz. BrightCapture teknolojisi ile faydalanabileceğiniz çekim modları arasında Mum Işığı, Gece Görüşü ve Ortama Uygun Işık Ayarı yer alıyor.

Mju 1030 SW, Türkçe dahil 38 dil seçeneği ile oldukça kolay kullanımlı bir kompakt.
Hareketli obje çekme, odak alanı ayarlama, makro çekim, arka planı bulanıklaştırma, efekt ile önizleme gibi ipuçları veren poz çekim kılavuzu ile Mju 1030, amatör kullanıcıların da her durumda başarılı fotoğraflar çekmesine olanak sağlıyor. 24 farklı senaryo sunan Mju 1030, (?) düğmesine basıldığında senaryoların hangi durumlarda kullanılabileceğini açıklıyor.
Kolay kullanımı, dayanıklılığı ve performansı ile beğeninizi kazanacağını düşündüğümüz Mju 1030 SW, sahip olduğu yeni LI-50B batarya ile maceraperest kullancılarına daha uzun süre çekim yapma keyfini de yaşatacak.

Teknik özellikler

Firma: Olympus
Etkili Piksel: 10.7
Maks. çözünürlük: 3648×2736
Optik zoom: 3.6x
Video Kaydı: Var
Bellek Tipi: xD
Verilen Bellek:   
‹maj Formatı: JPEG
Batarya: Li-Ion
Ağırlık: 171gr.
Boyutları: 93.2×61.4×21.3
Fiyat: 799 YTL

Artıları

Dayanıklı gövde, Geniş HyperCrystal II LCD ekran, şık görünüm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here