Ana sayfa Donanım Olympus DM-3

Olympus DM-3

0

Geniş mesafelerden ses kaydı yapabiliyor. Ayrıca sesi stereo hoparlörleri ile yüksek bir çıkış gücü ile sunuyor…
 

Okulların açılışı ve öğretmen-öğrenci kapsam aralığının her daim geçerliliği sabit olgularından ” ders dinleme” kavramının gerekliliği göz önüne alındığında Olympus DM-3 ses kayıt cihazının önemi bir kez daha “tam zamanında” ortaya çıkıyor. Küresel anlamda en fazla ses kayıt cihazı üretimi ve satışı gerçekleştiren, ses kaydı için geliştirdiği tasarımlarla açık ara sektörü domine eden Japon teknoloji üreticisi Olympus”un DM-3 model kodu ile piyasaya sunulan yeni ses kayıt cihazı, şık ve güçlü bir görünüm, her türlü ses elde edinimi için rahatlıkla kullanılabilecek düzeyde bir cihaz. Ayrıca gazeteciler, amatör müzisyenler, ses kaydının gerekliliğine inanan herkes için oldukça iyi bir seçim durumunda.
 
olympus
 
4.5cm x 3.5cm ölçülerindeki arkadan aydınlatmalı ekranının hemen altında 3 menü kontrol butonu yer alan Olympus DM-3″te kayıt başlatma ve durdurma butonları; onun altında da ses açma-kısma, ses dosyalarını ileri-geri sarma ve merkez kısımda da menü içindeki fonksiyonlar için OK butonu yer alıyor. Cihazın solunda kulaklık ve microSD kart girişleri, sağında cihazı açma-kapama ve kilitleme kontrolü bulunuyor. Bu kontrol butonunun yakınında ise “home” butonu yer alıyor. Bu buton bir kısayol tuşu ve işlemleriniz hangi evrede olursa olsun tek tuşla anamenüye dönüş işlevi sağlıyor.

 

Olympus DM-3″ün alt kısmında USB girişi, şarj girişi ve üst kısmında mikrofon ile stereo hoparlörler yer alıyor. Bir üniversite anfisinin ön sıralarından öğretim görevlisinin sesini rahatlıkla elde edebileceğiniz bir cihaz DM-3. Yakından ses kayıtları ise zaten sınırları zorlayan bir ses kalitesiyle sizinle. çoklu içerik çalar özelliği ile podcast, sesli kitap, müzik çalar özellikleri bulunan ses kaydedici temelli DM-3, yüksek kalitede PCM kayıt dâhil, CD kalitesinde kayıt gibi çok yönlü kayıt seçenekleri teknoloji yapısında barındırıyor. MP3 formatında amatör anlamdaki müzik kayıtlarınızı da gerçekleştirebildiğiniz cihazın bu formattaki ses dosyalarını dinleme keyfi ise tatmin edici pürüzsüzlüğe sahip değil.
 
olympus dm-3
 
4GB dâhili belleğinin yanı sıra MicroSD kart yuvası da bulunan Olympus DM-3″te gürültü engelleyici fonksiyonlar ile net ses elde edinimi sağlanıyor. Geliştirilmiş ses ahenk seçenekleri ile ses alanı genişletilerek daha gerçekçi ses çıkışı sağlanabilen cihazda ses rehberi, ses komutları, yazıdan sese dönüştürme gibi gelişmiş özellikler yer alıyor. Lineer PCM, MP3 ve WMA uyumluluğu ile DM-3, pürüzsüz ve net kayıtlar gerçekleştirmek isteyen herkes için ideal. Olympus Sonority dosya yönetim yazılımı ile Mac uyumlu olan DM-3, 3.7voltluk lityum-iyon pili ile oldukça dayanıklı.
www.olympus.com.tr

Fiyat : 410 TL
TASARIM: 5
KULLANIM: 5
PERFORMANS: 5
Puan: 90

Artılar:
+ Sesli kitap, fotoğraf gösterim
+ Dayanıklı şarj
+ Müzik çalar özelliği

Eksiler:
– MP3 kayıt performansı
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here