Ana sayfa İnternet Ofise Dönüş

Ofise Dönüş

0

Sizin hayalinizdeki ofis hangisi ?
 

Deniz, kum ve güneşi geride bıraktığımız bu günlerde, tekrar ofislerimize geri dönüyoruz. Bizler daha verimli çalışmak adına hayallerimizdeki ofisleri sizler için yaratıyoruz. Newtech dergisi editörü Bendeniz Can, Newtech test editörü Ferhat ve Technotoday.com.tr editörü Burcu Hanım”ın hayallerindeki ofis ürünlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Can Eroğlu / Newtech Editörü
Kenneth Cole imzalı New York 15″ veya 13″ inç macbook pro çantası kesinlikle ofisteki masamın altında yer alıyor.Bir techno mania olarak bilgisayar seçiminde biraz detaya iniyorum. Apple Store”un online alışveriş sitesine girer girmez ofisim için gerekli bilgisayar konfigürasyonu hazırladım, 12 çekirdekli Mac Pro 64 GB RAM, 512GB x 4 SSD Disk, 2 Adet ATI Radeon HD 5770 Grafik kartı Apple mouse ve klavyesi ile birlikte 27″inç lik Apple LED ekran ile birlikte yaklaşık 15.000$ civarı. Kesinlikle tüm performans ihtiyacımı karşılayacaktır. Sayfalar arası geçişte takılma veya arka arkaya 10’larca programı çalıştırırken en ufacık gecikme yaşayacağıma dair hiç şüphem yok.
 


 
Cisco IP Phone 9971 kesinlikle masamın üzerinde olması gereken ofis telefonu. üzerinde yer alan 2 adet USB bağlantı birimi ve kulaklık giriş çıkışları ve Wi-Fi bağlantısı olan bu ofis telefonunu, cep telefonumu şarj etmek için de kullanabilirim.

MAC Motion ofis koltuğuna sahip olup, Apple”ın Wireless klavyesini kucağıma alıp, ayaklarımı uzatarak yazı yazmanın ve internette dolaşma keyfini sürmemde sanırım sizler içinde bir sakınca yoktur?

 

Printer olmadan bir ofis asla düşünülemez, benim ofisim içinde aynı şey geçerli. Printer tercihimi 3 Boyutlu printer CubeX”den yana kullanıyorum. Böylece ofis masam için ihtiyaç duyduğum kalemlik vs. gibi küçük objeleri kendim modelleyerek kendi tasarladığım ürünlerimi kullanabilirim. Focal Professional CMS50 ise, masa başında dahili amfisi ile birlikte bana en tok sesi verecek gerçekten vazgeçilmez bir hoparlör sistemi olacaktır. Son olarak ofis içinde ve sosyal hayatımda yanımdan ayırmadığım süper ikili Macbook Pro ve iPad Mini, ofiste de yine beni yanlız bırakmayacak.
 

 
Ferhat Verdi/Newtech Test Editörü
Ofiste sürat, akıcı işleyiş, minimum stres bunlar olmazsa olmazlarım. Genel tüketici alışkanlıkları ihtiyacın üzerinde teknoloji ürünlerini bir arada toplamaya eğilimlidir. Faks numarası dahi olmayan ofiste yazıcının faks özellikli tercih edilmesi ve benzer tuhaflıklara konu bensem rastlanılması pek olası değildir; belki limonatamın içine ekstra bergamot katabilirim, hepsi bu. Yazıcı konusunda ofiste HP diyorum. özellikle hızı ve stressiz kullanımı ile HP Officejet 7500A ise yazıcı konusundaki tercihim. 2012 model 13 inç ekranlı Apple MacBook Air bilgisayarım. Hem kompakt hem de ilham verici ve onu sonbaharın yağmurla günlerinde yeşil renkli yağmurluğumu sevdiğim gibi seviyorum. Ofis telefonum Ttec marka, en sevdiğim şarkıyı telefon zil sesi olarak tercih edebiliyorum üstelik. iPad 4″üm de her an her yerden e-mail”lerimi kontrol edebilmemi, boş zamanlarımda video izlememi, oyun oynamamı sağlıyor. üstelik bundan çok keyif alıyorum.

 

Burcu Şahin/Technotoday Editörü
Yıllık izinlerimizi kullandığımız uzun ve eğlenceli tatillerimize bir de bayram tatili eklenince uzun bir tatil dönemi geçirdik. Ancak iş stresinden uzak geçirdiğimiz bu dönemde uzun bir rutinin dışına çıkan biz çalışanlar için artık gerçek hayata dönme vakti geldi çattı. Tebdil-i mekanda ferahlık vardır anlayışını benimsediğimden, tavsiyem rüya gibi bir ofisiniz olmasa bile masanızdan tutun, ofisinizde kullancağınız ekipman ve aksesuarlarınıza kadar bütün gereçlerinizi yenileyin.
 

 
Yoğun iş temposuna yepyeni bir başlangıç için olmazsa olmazım, yanımdan ayırmadığım iPad Mini ve iPad kullanmayı çok keyifli bir kullanıma çeviren iCrayon boya kalemleri. Renk seçenekleriyle çizim programları için oldukça kolaylık sağlayan bu kalemler ile işlerimi halletmek hem zevkli hem de kolay. İlk gördüğümde benim olsa diye içimden geçirdiğim bir diğer şahane olayda, adından da anlaşılabileceği gibi istediğim yöne gönlümce yayılabileceğim bir ofis koltuğu “özgür koltuk”. Formula 1 arabalarının yapımında kullanılan karbon parçalar eklenerek imal edilen bu koltukla nereye istersem o yöne hareket edebilirim. Sıradaki cezbedici ekipmanım Sony Vaio Pro 11. Dünyanın en hafif ultrabook”u olma özelliğini taşıyan bu mükemmel ürün, benim gibi gittiğim her yerde haber peşinde koşan bir internet editörü için peşimden zahmetsizce sürükleyebildiğim, hafif tasarımına rağmen benim bile sınırlarımı zorlayacak nitelikte yüksek işlemci gücüyle oldukça başarılı bir ultrabook. Son olarak şu sıralar hayallerimi süsleyen bir diğer ekipman yine benim gibi narin bayanlar için baştan çıkarıcı özelliklerdeki dünyanın en küçük DSLR”ı Canon 100D. Küçük boyutuna rağmen büyük işler başaran, Optik vizöre ve sezgisel dokunmatik ekran kontrollerine sahip olan 18 megapiksel EOS 100D ile harika fotoğraflar ve videolar çekerek ofisteki arkadaşlarıma hava atabilirim.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here