Ana sayfa Yazılım Office 2013 hazır! İndirin!

Office 2013 hazır! İndirin!

0

Bulut hizmeti olarak sunulacak olan yeni Office, Windows 8″in getirdiği yeniliklerden sonuna kadar yararlanıyor

Tüketici ön izleme sürümüyle office.com/preview adresinden indirmeye sunulan yeni Office, Word, PowerPoint, Excel, Outlook ve OneNote gibi araçları içeriyor. Ayrıca yazılım SkyDrive ve Skype ile bütünleşmiş.

Microsoft’un yeni ofis yazılım paketi, dokunmatik ekran, stylus kalemi, klavye ve fare ile giriş desteğine sahip. Yazılım, Redmon merkezli Windows 7, Windows 8/RT ve Windows Phone 8 işletim sistemli tüm cihazlarla uyumlu olacak. Microsoft’un Windows 8’e kullandığı Metro kullanıcı arayüzünün uygulandığı Office 15, bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarda rahatça kullanılabilecek.

Office 15′in amacı sırf görsel olarak değil, çalışma performansı açısından da Windows 8 ile tam uyumlu halde çalışması bekleniyor. Yine aynı şekilde, Office 15 çok sıkı bir şekilde bulut bilişimi kullanacak. Windows Mobile Phone”lar ile de entegre edilecek olan bu sistem sayesinde, dosyaları bulutlara taşımak, burada düzenlemesini ve dosya alışverişini yapmak, hem SkyDrive kullanımını teşvik edecek hem de Office 15 kullanıcı deneyimini büyük oranda geliştirecek.
 

İşte yeni Office’in tanıtım videosu

 

 

Microsoft Office”in yeni sürümünün sunduğu yenilikçi özellikler ise şöyle sıralanıyor:

 

 

 

 

Microsoft Office”in yeni sürümünün sunduğu yenilikçi özellikler:

• Dokunma deneyimi her yerde. Yeni Office, klavye ve fareyle olduğu doğallıkta dokunma deneyimiyle de kullanılabiliyor. Ekran üzerinde parmağınızı gezdirerek ve parmak hareketleriyle küçültme büyütme yaparak belgelerinizi ve sunumlarınızı okuyabiliyorsunuz. Yeni içerik oluşturmak ve uygulama özelliklerine erişmek parmağınızın dokunuşuyla mümkün.

• El ile yazmanın keyfi. İçerik oluşturmak, not almak ve uygulama özelliklerine ulaşmak için ekran kalemini kullanabiliyorsunuz. E-postalarınıza el yazınızla yanıt vermek ve bunları otomatik olarak metine çevirmek de mümkün. Ekran kaleminizi sunum yaparken bir işaretçi olarak kullanabildiğiniz gibi içerikleri renklendirmek ve hataları silmek de çok kolay.

• Yeni Windows 8 uygulamaları. OneNote ve Lync, Office için ilk yeni Windows 8 stili uygulamaları temsil ediyor. Bu uygulamalar bir tablet üzerinde dokunma öncelikli deneyimleri sunmak üzere tasarlandı. OneNote üzerindeki yeni dairesel menü parmağınızla özelliklere erişimi kolay hale getiriyor.

• Windows RT içerisinde. Word, Excel, PowerPoint ve OneNote uygulamalarının yeni sürümlerini içeren Office Home and Student 2013 RT, Microsoft Surface”i de kapsayacak şekilde ARM tabanlı Windows 8 cihazları üzerinde yerini alacak.
Office bulutta

• SkyDrive. Office belgelerinizi varsayılan olarak SkyDrive’a kaydediyor, böylece içeriğinize her zaman tablet, PC ve telefonunuzdan erişebilmeniz mümkün hale geliyor. çevrimdışıyken de kullanabildiğiniz belgeleriniz tekrar bağlandığınızda eşitleniyor.

• Dolaşım. Office”te oturum açtığınızda, en güncel olarak kullandığınız belgeler, şablonlar, hatta özel sözlüğünüzü de kapsayan kişisel ayarlarınız hemen her cihazınızla erişilebilecek şekilde sizinle birlikte geliyor. Hatta Office en son belgenin neresinde çalıştığınızı bile hatırlayarak, bu noktaya sizi tek bir tıkla geri getiriyor.

• Talep edildiğinde Office. Abone olarak Office”e bilgisayarınızın uzağındayken internete bağlı bir Windows tabanlı PC üzerinden tam özellikli uygulamaların akışıyla da erişmeniz mümkün.


• Yeni abonelik hizmetleri.
Yeni Office bulut tabanlı bir hizmet olarak erişilebilir durumda. Aboneler olarak, ev kullanıcıları gelecek olan güncellemeleri otomatik olarak alırken bunun yanında Skype dakikaları ve ekstra SkyDrive depo alanı gibi heyecan verici bulut hizmetlerine de kavuşuyor. Aboneler ailedeki herkesin tüm cihazları için çoklu yükleme olanaklarına sahip oluyor.

Sosyal Office
• Yammer. Yammer kurumlar için güvenli ve özel bir sosyal ağ sunuyor. ücretsiz olarak kaydolabileceğiniz bu sosyal ağı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yammer SharePoint ve Microsoft Dynamics ile entegrasyon olanaklarını da sunuyor.

• Bağlı kalın. SharePoint içerisinde kişileri, ekipleri, belgeleri ve siteleri takip edebiliyorsunuz. Güncel kalmak ve iş arkadaşlarınıza güncel bilgiler sunmak için etkinlik akışınızın içine resimleri, videoları ve Office içeriklerini gömmek ve görüntülemek de mümkün.

• Kişi Kartı. Office içerisinde her yerdeki kişilerinizin entegre bir görünümünü elde edebiliyorsunuz. Kişi kartı Facebook ve LinkedIn hesaplarından resimler, durum bilgileri, kişi bilgisi ve etkinlik beslemeleriyle bütünlük içerisindeki iletişim durum bilgisini içeriyor.
• Skype. Yeni Office Skype ile geliyor. Abone olduğunuzda, her ay 60 dakikalık dünya çapında Skype konuşma süresi kazanıyorsunuz. Skype kontaklarını Lync”e entegre edebilir, Skype üzerindeki herkesi sesli olarak arayıp, bu kişilerle anlık iletişim de başlatabilirsiniz.


Office Yeni Senaryoların Yolunu Açıyor

• Dijital Not Alma. OneNote ile notlarınızı bulutta cihazlar çapında erişilebilecek şekilde bulundurabiliyorsunuz. Dokunarak, ekran kalemi ya da klavye ile notlar almak ya da tüm bu olanakları birlikte kullanarak istediğiniz deneyimle çalışmanıza devam etmek mümkün.


• Okuma ve biçimlendirme.
Word içerisindeki Okuma Modu geniş ve küçük ekranlar için otomatik olarak ayarlanan modern ve kolay gezilebilir bir okuma deneyimi sunuyor. İçerik üzerinde yakınlaşıp uzaklaşabilir, dokümanlar içerisinden video akışı sağlayabilir, revizyon işaretlerini görebilir ve sayfaları çevirmek için dokunma deneyimini kullanabilirsiniz.


• Toplantılar.
PowerPoint”in yeni Sunucu Görünümü sunum yapan kişiye özel olarak mevcut ve sıradaki sunumları, sunum zamanını ve sunucu notlarını tek bir bakışta görmenizi sağlıyor. Sunum yaparken dokunarak ve ekran kalemi ile sunuların üzerinde gezinebilmenin yanı sıra yakınlaştırma ve düzenleme de yapabiliyorsunuz. Lync sunumlarla birlikte kullanılabilecek çoklu HD video, paylaşılan OneNote not defterleri ve ekip halinde beyin fırtınaları için sanal bir beyaz tahta da içeriyor.


• Seksen iki inç boyutunda dokunma olanaklı ekranlar.
Perceptive Pixel”den çok noktalı dokunma deneyimli ve ekran kalemi destekleyen ekranlarla, ister yüz yüze, ister sanal olarak çok daha ilgi çekici toplantılar, sunumlar ve dersler gerçekleştirebiliyorsunuz.
Basın toplantısında tüm paketler ve fiyat planlarının sonbaharda açıklanacağını kaydeden Ballmer üç yeni Office 365 abonelik hizmeti hakkında detaylar da verdi. Erişilebilir olduğunda, her yeni abonelik paketi Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher ve Access gibi Office uygulamalarının yeni 2013 sürümlerini içerecek. Ek olarak aboneler gelecekteki sürüm yükseltmelerine ve abonelik başına beş PC ya da Mac ve mobil cihaza kadar kullanım hakkına sahip olacak. üç yeni sürüm aşağıdaki şekilde sunulacak:


• Office 365 Home Premium
— Aileler ve ev kullanıcıları için tasarlandı. Bu hizmet ayrıca ek 20 GB”lık SkyDrive alanı ve aylık 60 dakikalık Skype dünya çapında konuşma süresi içeriyor.


• Office 365 Small Business Premium
— Küçük ölçekli işletmeler için tasarlandı. Bu hizmet kurumsal seviyede e-posta, paylaşılan takvimler, web sitesi araçları ve HD web konferansı olanaklarını da içeriyor.


• Office 365 ProPlus
— Gelişmiş iş yetenekleri ve bulutta yaygınlaştırma ve yönetim esnekliği isteyen kurumsal müşteriler için tasarlandı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here