Ana sayfa Donanım Oculus Rift’in fiyatına ne oldu?

Oculus Rift’in fiyatına ne oldu?

0

Oculus Rift ilk olarak Kickstarter projesi şeklinde ortaya çıktığından beri herkes şaşkına dönmüştü. Kısa sürede istediği desteği toplamayı başaran Oculus, teknoloji dünyasında büyük yankı uyandırdı. Bu yankı şirketin geçen aylarda Facebook tarafından satın alınması ile tekrar arttı. Büyük tartışmalara sebep olan bu satın alma işlemi sonrasında sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatı merak edildi.

 

 

Oculus Rift

 

 

 

Konu hakkında ilk resmi açıklama geldi. Oculus‘un CEO‘su Brendan Iribe tarafından yapılan açıklamada sanal gerçeklik gözlüğünün ne zaman satışa çıkacağı hakkında hiç bir sır verilmezken, Rift‘in fiyat etiketi hakkında birçok ipucu söylendi.

 

Facebook‘un kurucusu ve CEO‘su Mark Zuckerberg‘in sanal gerçeklik gözlüğünü olabildiğince uygun fiyattan satmayı planlandığını açıklayan Iribe, Facebook’un Rift‘ten zarar etmek istemediğini ama en azından ilk versiyonda uygun fiyat stratejisi izleyerek halkın cihaza olan ilgisini artırmak istediğini hatta deyim yerindeyse “sürümden kazanmayı” planladığını ifade etti.

 

 

Oculus Rift

 

 

 

Oculus Rift‘in gerek malzemesi, gerekse de kullanımı ile oldukça kaliteli bir cihaz olduğunu vurgulayan Iribe, bu kadar kaliteli bir cihazı olabilecek en uygun fiyattan satmayı planladıklarını belirtti. Açıklamada kaliteye vurgu yapıldığından dolayı, mağazaların stoklarını ilk günde tüketecek kadar düşük bir fiyat beklenmiyor ama yine de fiyat etiketinin olabildiğince uygun tutulacağı iddia ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here