Ana sayfa Donanım OCR ve belge dönüştürme yazılımı Fine Reader 12 duyuruldu

OCR ve belge dönüştürme yazılımı Fine Reader 12 duyuruldu

0

Eti Bilgisayar, 11 Mart, Salı günü Trump Towers/Midpoint“de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında Abbyy firmasının ödüllü Optik Karakter Tanıma (OCR) ve belge dönüştürme yazılımı uygulamasının yeni sürümü olan FineReader 12“yi basına tanıtıldı. FineReader 12, hızlı belge dönüşümü, OCR işlemi arkaplanda sürerken herhangi bir uzunluktaki belgeyi hızla açma yeteneği ve sayfada seçilen metin veya tablo alanının anında tanımak da dahil olmak üzere, birçok işlem ve fonksiyon için gelişmiş performans sunuyor. Buna ek olarak FineReader 12, resmi belgeler ve Asya dillerinin OCR dönüştürülmesi için yüksek hassaslık sunarken, yeni görüntü geliştirme aracı, belgelerin orijinalinden daha yüksek görsel kalitede dijital kopyalarını üretmek için kullanıcılara yardımcı olmakta.

 

 

 

 

OCR ve belge dönüştürme yazılımı Fine Reader 12 duyuruldu

 

 

 

 

 

Etkinlikte konuşma yapan ABBYY Ukrayna Masaüstü ürünleri Baş Pazarlama Müdürü Igor Fedorets: “Kağıt ve dijital belgeler arasında bir köprü olarak hizmet veren OCR yazılımı, verimli bir çalışma ortamı oluşturmak için önemli araçlardan biridir.” dedikten sonra FineReader 12″nin, metin veya tablolardan herhangi bir parçanın düzenlenmesi ve kopyalanması, aranabilir arşivler için hazırlanması gibi işlemler için kağıt belgelerin dijitalleştirilmesi ve resimlerinin dönüştürülmesi sırasında kullanım rahatlığı, hız ve esneklik sağlamak üzere tasarlandığını vurguladı.

 

 

 

 

 

Abbyy“nin Türkiye distribütörü Eti Bilgisayar Genel Müdürü Ahmet Yanıkoğlu ise, FineReader 12″nin belgeleri taramak ve belgelerdeki resimleri Microsoft Word, Excel, PDF, TXT, e-kitap gibi düzenlenebilir ve arama yapılabilir popüler formatlara dönüştürmek için sezgisel araçları mevcut olduğunu ABBYY“nin OCR teknolojisi, Türkçe ve kombinasyonları da dahil  olmak üzere 190 dildeki basılı metinleri “okurken” sıradışı bir kalite sağladığını söyledi.

 

 

 

 

OCR ve belge dönüştürme yazılımı Fine Reader 12 duyuruldu

 

 

 

 

Fine Reader 12 ile gelen yeni özelliklere detaylı bakış

 

ABBYY“nin Uyarlamalı Belge Tanıma Teknolojisi (ABBYY ADRT) sayesinde FineReader, bir belgenin mantıksal yapısını anlayarak büyük, karmaşık belgelerde bile doğal biçimlemeyi doğal biçim öğeleriyle (başlıklar, altbilgiler, sayfa numaraları, içindekiler tablosu gibi) yeniden oluşturuyor. FineReader 12′nin sunduğu bazı güçlü geliştirmeler şunlardır:

 

 

 

 

1- Maksimum Verimlilik için Arkaplanda OCR: FineReader 12, arkaplanda belgelerin işlenmesi sürerken, kullanıcıların herhangi bir boyuttaki bir belgeyi hemen açmasını, görüntülemesini ve çalışmaya başlanmasını sağlayan, yaratıcı bir belge dönüşüm yaklaşımı sunuyor. Diğer işlemleri uygulamak için belgenin tamamen tanınmasını gerektiren geleneksel yaklaşımlardan farklı olarak FineReader 12“nin arkaplanda OCR özelliği, belgedeki tüm sayfalara hemen erişim sağlayarak önemli ölçüde zaman kazandırıyor. Ek olarak FineReader 12, OCR işlem hızını %15* e kadar geliştirdi.

 

2- Kolay Veri çıkarma ve Parça Metin Alma: İyileştirilmiş arayüzü ve yeni eklenen kontrolleriyle FineReader 12, tüm belgenin tanınmasını beklemeden seçili herhangi bir alandaki biçimli metni veya tabloyu kolayca kopyalama olanağı sağlıyor.

 

3- Resmi Belgelerde Geliştirilmiş Hassaslık: FineReader 12, taranan veya fotoğrafı çekilen belgelerdeki renkli kaşe ve kalem işaretlerini temizleyerek daha iyi tanınma kalitesi ve gelişmiş bir görünüm sağlayan yeni bir araç içeriyor. Aynı zamanda iş belgelerinde çok sık kullanılan grafik ve tabloların yüzde 30 oranında daha hassas korunmasını sağlıyor.

 

 

 

 

OCR ve belge dönüştürme yazılımı Fine Reader 12 duyuruldu

 

 

 

 

 

4- Tabloların Hatasız Dönüştürülmesi: FineReader 12, tablo çevrim işlemlerini yüzde 40 oranında geliştirerek, sayısal verilerle çalışan mühendis, finans profesyonelleri veya diğer uzmanların önemli miktarda zaman ve emek tasarrufunda bulunmalarını sağlıyor. FineReader 12 ayrıca .xlsx formatında kaydedilen belge sayfalarını ayrı Excel çalışma tablolarına saklıyor.

 

5- çince, Japonca, Korece, Arapça ve İbranice için Geliştirilmiş Hassasiyet: FineReader 12, Arapça OCR‘da yüzde 15, İbranice OCR‘da yüzde 10 ve çince, Japonca, Korece belgelerin OCR‘ında yüzde 20 geliştirme sunarak,  OCR dil desteği ve özellikleri konusunda pazar liderliğini sürdürmekte. 

 

 

 

 

6- Buluta Daha Kolay Kaydetme ve Dosya Alma: FineReader 12 Google Drive, Dropbox, SkyDrive gibi popüler bulut depolarına daha kolay erişmenizi sağlıyor. Ayrıca daha kapsamlı belge paylaşımı için Microsoft SharePoint Online / Office 365 ile doğrudan bütünleşik çalışıyor.

 

7- Taramalar, Fotoğraflar ve PDF Belgeler için Görsel Kalite Geliştirmesi: Geliştirilen ABBYY Camera OCR özelliği, belge fotoğraflarını tarayıcı kalitesinde resimlere dönüştürüyor. Birden fazla resmin otomatik kırpılması, orijinal belgenin zemininin beyazlatılması gibi yeni fotoğraf önişleme fonksiyonları mevcut. Ayrıca ABBYY‘nin yeni PreciseScan teknolojisi, aranabilir PDF‘lerdeki pikselli karakterleri yumuşatarak, daha kolay okuma, arşivleme ve yazdırma için belgenin görsel kalitesini arttırıyor.

 

8- Daha Hızlı ve Kolay Doğrulama ve Düzeltme: Geliştirilen doğrulama aracı, doğrulama işlemi sırasında daha kolay çalışmayı sağlayan sezgisel kısayollar ve sekme kontrolleriyle kullanıcının yazım kontrolü ve biçimlendirme düzeltmesi yapmasını sağlıyor.

 

 

 

 

OCR ve belge dönüştürme yazılımı Fine Reader 12 duyuruldu

 

 

 

 

 

9- FineReader 12 Corporate Sürümündeki Gelişmiş Hot Folder: Belgelerin toplu dönüştürümü için kullanılan Hot Folder fonksiyonu, çift çekirdekli işlemci desteği sağlayarak tüm dönüşüm işlemini hızlandırıyor. Ayrıca çok daha esnek isimlendirme seçeneği, kullanıcıların dosya veya klasör isimlerine önbilgi veya son bilgi eklemesine ve daha iyi organize etmelerine olanak sağlıyor. 

 

10- Windows 8 Uyumluluğu: ABBYY FineReader 12, Windows 8 ile tam olarak uyumlu ve işletim sisteminin sağladığı tablet laptoplarda dokunarak büyütme ve kaydırma gibi temel dokunma işlevi yeniliklerini destekliyor.

 

 

 

 

 

Bulunabilirlik

 

ABBYY FineReader 12 Professional, tüm dünyada çeşitli online mağazalarda ve bayilerde satışa sunuldu. Orta ve büyük ölçekli firma ve kurumların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan ABBYY FineReader 12 Corporate sürümü, 2014 içinde ilerleyen günlerde satışa sunulacak.

 

 

 

 

OCR ve belge dönüştürme yazılımı Fine Reader 12 duyuruldu

 

 

 

 

 

Daha detaylı ürün bilgisi veya ücretsiz deneme sürümünü indirmek için tıklayınız

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here