Ana sayfa Donanım O gün bugün!

O gün bugün!

0

Microsoft Windows‘un merakla beklenen en yeni sürümü olacak olan Windows 9 ile tanışmaya sayılı saatler kaldı. Teknoloji muhabirleri ve kullanıcılar için büyük ilgiyle beklenen sürüm, son günlerde daha belirgin özellikleriyle basına yansıyor. Bunlardan bir tanesi, haftasonu müjdelediğimiz Windows 9‘un ücretsiz olma ihtimaliydi. Bununla birlikte, özellikle Türkiye’deki teknoloji haber sitelerinde yeni sürümün “yeni isiminin” ne olacağına dair de tahminler bulunuyor. 

öncelikle muhabirler bir “Threshold” isiminden söz ediyorlar. Bu isimin kafa karışıklığı yaratması gayet doğal çünkü özellikle ABD kaynaklı teknoloji haber sitelerinde Windows 9 haberleri, Windows 9 Threshold isimiyle veriliyor. öncelikle bu isim Windows 9‘un sadece beta sürümü için düşünülen bir isim olduğunu söylememiz gerekiyor. öte yandan, Windows 9 Threshold sürümünün de kullanıcılar ile geliştirileceği için “ücretsiz olacak” kısımı da Threshold beta sürümü için geçerli olma olasılığı da yüksek.

İnternetin medyaya en büyük ödüllerinden biri olan bilgiye ulaşma kolaylığı çerçevesinde haberleri “tahmin”den öteye götürüp mümkün olduğunca ilk ağızdan almaya çalışmak okuyucular için daha sağlıkllı bilgiler almak için oldukça önemli. Windows 9 ile tanışacağımıza sayılı saatler kalmasına rağmen, hem haber kaynaklarımızın ağızlarını bıçak açmaması hem de halen belirli özelliklerin dışında fazla deşifre haber olmaması da Windows 9 haberlerinde kafa karışıklığı yaratan sebepler arasında. 

Microsoft‘un, nasıl bir Windows 9 oluşturmak istediğini daha önce “Microsoft‘un 2015 planları” başlıklı haberimizde mümkün olduğunca belirtmiştik. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here