Ana sayfa Haber NVIDIA Nexus 9″un çıkış tarihini deşifre etti

NVIDIA Nexus 9″un çıkış tarihini deşifre etti

0

NVIDIA tarafından firmanın internet sitesinde yayımlanan yazıda, NVIDIA‘nın yeni mobil işlemcisi Tegra K1 çipi ile ilgili yayımlanan bir yazı, Tegra K1′in hangi cihazlarda kullanıldığını ve kullanılacağı anlatılırken, Nexıs 9’un da NVIDIA Tegra 1 işlemcisini kullanacağı açıklandı. 

Bu sıralar Samsung ve Qualcomm ile patent savaşları yürüten NVIDIA’nın diğer destek verdiği, vereceği cihazlar da şirket tarafından yayımlanan yazıda belirtiliyor. Tegra 1′in Acer Chromebook cihazlarında, Lenovo Terminator S9, bazı 4K akıllı TV‘lerde ve bununla birlikte Google‘ın yeni projesi Project Tango platformuna da destek verdiği yazılıyor. Project Tango çerçevesinde kullanıcıların 3 boyutlu görsellere kavuşmasını sağlanacak.  Bu özelliğin de Nexus 9 ile birlikte geleceği söyleniyor.

NVIDIA‘nın yayımladığı yazıda, “HTC Nexus 9‘un 2014’ün 3. çeyreğinde Tegra K1 işlemcisiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor” şeklinde cihazın çıkış tarihi ile ilgili bilgi verildi. Konu ile ilgili yapılan yorumlar, bu Android L‘yi de etkileyebileceği yönünde.  Ayrıca, daha önce Android L ile ilgili bir haberimizde 15 Ekim tarihinin Android L için kritik bir tarih olduğunu belirtmiştik. Bu haber ile Android L raporumuz arasında bir ilişki olabilir.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here