NVIDIA GeForce GTX 1080 teknolojisi çok şeye gebe

NVIDIA'nın henüz tanıttığı GeForce GTX 1080 GPU'su, yeni Pascal mimarisine sahip ve çok şeye gebe.

Bu hafta NVDIA için epeyce yoğun bir hafta oluyor. Yeni Pascal mimarisi, yeni GPU sistemleri, VR sistemleri duyurulmaya devam ediyor ve VR sektöründe, modelleme sektöründe ve oyun sektöründe çok şeyi sağlamakla birlikte çok şeye de gebe.  

Pascal performans, bellek band genişliği ve güç verimliliğinde kendinden önceki yüksek-performanslı Maxwell™ mimarisine göre büyük bir sıçrama sunuyor. Ve çığır açan grafik özellikleri ve teknolojileri ile AAA oyunları oynamak ve sanal gerçekliğin keyfini çıkarmak için PC’yi yeniden en iyi platform olarak konumlandırıyor.

“PC dünyanın favori oyun platformu ve yeni Pascal GPU mimarimiz bunu yeni zirvelere taşıyacak,” diyen NVIDIA’nın PC bölümü kıdemli başkan yardımcısı Jeff Fisher, “İlk Pascal oyun GPUmuz,  GeForce GTX 1080, dramatik bir şekilde geliştirilmiş performans ve verimlilikle oyun esnasında inanılmaz gerçeklik ve derin bir şekilde kapsayıcı VR tecrübeleri sunuyor. Bu şu ana kadar inşa edilmiş en güçlü oyun GPUsu ve en iyi işlerimizden biri.” dedi.

NVIDIA, Pascal mimarisini VR  gibi teknolojilerin inanılmaz veri işleme  taleplerini karşılamak üzere tasarladı. Beş dönüştürücü teknolojiye sahip:

Yeni-Nesil GPU Mimarisi. Pascal her watt başına performans için optimize edildi. GTX 1080 Maxwell mimarisinden 3x daha fazla güç verimliliği sunuyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam