Ana sayfa Haber NVIDIA”dan yeni oyun altyapısı: Max-Q

NVIDIA”dan yeni oyun altyapısı: Max-Q

0

 

 NVIDIA bugün, oyun dizüstü bilgisayarlarını yeniden tanımlayan yeni bir tasarım başarısı olan Max-Q’yi tanıttı; artık oyun çok daha ince dizüstü bilgisayarlarda, daha sessiz ve daha hızlı hale geliyor. 27 Haziran’dan itibaren üreticilere sunulacak.

NASA’nın insanları uzaya fırlatma görevinin ayrılmaz bir parçası olan Max-Q, bir roketin atmosferik uçuştaki aerodinamik stresinin en üst düzeye çıkarılma noktası olarak tanımlanır. Roketin yapısı Max-Q etrafında hassas bir şekilde tasarlanmıştır. NVIDIA, oyun dizüstü bilgisayarlarını tasarlamak için benzer bir felsefeyi uygulamış ve dizüstü bilgisayar üreticilerine önceki nesil ürünlere göre 3 kat daha fazla performans ile 3 kat daha ince dizüstü bilgisayarlar sunmaları için olanak sağladığı iddia ediliyor.
 

Maksimum Verimlilikte Güçlü GPU’lar: NVIDIA Pascal GPU mimarisine dayanan GeForce GTX 1080, önde gelen FinFET 16nm teknolojisiyle üretilmiştir ve en yeni GDDR5X belleğe sahiptir. Max-Q, GPU’yu maksimum verimlilik için yeni bir şekilde çalıştırır; bir yandan performansı arttırırken, diğer yandan optimize az voltaj ile maksimum güç optimizasyonu sağler ve böylelikle oyun performansını artırırken sistemin kullandığı güç azalıyor.

Optimal Oyun Ayarları: Maksimum verimlilikle çalışan verimli GPU’lara ek olarak, Game Ready sürücüleri, her sistemdeki her oyun için mükemmel bir oyun deneyimi kazandırırken en uygun sistem verimliliğini sağlamak üzere ayarlar sağlar.

NVIDIA, sessiz NVIDIA WhisperMode teknolojisini de tanıttı; bu da oyun oynarken dizüstü bilgisayarların daha sessiz çalışmasını sağlayan yeni bir teknoloji. WhisperMode akıllıca oyunun kare hızına ve aynı anda optimum güç verimliliği için grafik ayarlarını yapılandırmaya yardımcı olur. Tamamen kullanıcı tarafından ayarlanabilir ve tüm Pascal GPU tabanlı dizüstü bilgisayarlarda kullanılabilir, WhisperMode yakında bir GeForce Deneyimi yazılımı güncellemesi ile kullanıma sunulacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here