Ana sayfa Yazılım NVIDIA’dan gerçek bir canavar: Pascal Tabanlı Şifreli Para Madencisi özellikleri neler?

NVIDIA’dan gerçek bir canavar: Pascal Tabanlı Şifreli Para Madencisi özellikleri neler?

0

NVIDIA ile AMD arasındaki rekabet farklı bir alana taşınıyor.

Teknolojinin geldiği noktada gelişen sanal alışveriş ve ödeme sistemlerinin kullanımının kaçınılmaz hale gelmesiyle birlikte şifreli para birimleri cephesinde de yenilikler birbiri ardına geliyor.

Teknoloji devlerinin şifreli para birimleri alanında yaptığı araştırma ve çalışmaların sonuncuları NVIDIA ve AMD şirketlerinden geldi. İki şirketin de dijital para birimlerinin gelişmesinde öncü olacak CPU sistemlerini geliştirip piyasaya süreceği iddiaları bir süredir konuşuluyordu.

NVIDIA”nın ilk GPU madenci sistemi üzerinde çalışmalarını tamamlamış durumda olduğunun duyurulması bu söylentilerin iddiadan daha fazlası olduğunu ispatladı.  NVIDIA tarafından GPU Mining System adı ile ortaya çıkan sistem Pascal tabanlı olarak üretilmiş ve bu sistemde GP106-100 GPU tabanlı 8 grafik kartı, Celeron mobil CPU, 4GB DDR3 RAM ve 64GB mSATA SSD disk yapısından oluşmakta. Şimdilik 8 adet işlemcinin pasif olarak soğutulabildiği ve tek 6-pin PCle güç bağlantısının bu sistemi çalıştırmak için yeterli olduğu düşünülüyor. Bunun yanında anakart sisteminin de 7 adet 6-pin PCle bağlantısına ihtiyaç duyduğu açıklandı. Sistem üzerinde bulunan anakartta ise Gigabit Ethernet portu, USB 2.0 portu ve HDMI çıkışı da ek olarak yer almış durumda. Sistemin stabilizasyonu için oluşturulan kombinasyonun görüntülerine bakıldığında yakalanan Hash oranının 1050W ile ZEC 2500sol/s olarak çıktığına dikkat çekiliyor. NVIDIA ile Radeon RX 470 ekran kartlarıyla kurulan sistemler kıyaslandığında CPU tarafından aşırı güç tüketimi ve anlamlı derecede soğutmalara ihtiyaç duyduğu Radeon sistemleri yönünden bildiriliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here