Ana sayfa Donanım Nvidia”dan CES”te çoklu 3D!

Nvidia”dan CES”te çoklu 3D!

0

CES 3 boyutlu devam ediyor.

Firmaların yeni teknoloji harikalarını görücüye çıkarttıkları CES (Consumer Electronics Show), bu sene de bütün görkemiyle devam ediyor. 3D teknolojisinin gün geçtikçe yaygınlaşmasıyla birlikte firmalar yavaş yavaş bu sektöre yatırım yapmaya başladılar.

Bilgisayarımızı veya herhangi bir medya aracımızı 3 boyutlu görüntü verecek şekilde kullanmamızı sağlayan Nvidia GeForce 3D Vision ile firma CES 2010’a damgasını vuran firmalardan birisi oldu.

Nvidia’nın, CES 2010’da da tanıttığı 3D Vision’ı ürettiği ilk DirectX 11 ekran kartı GF100 ile yılın ilk çeyreği içerisinde kullanıcılara sunması bekleniyor. Nvidia bunun yanında fuarda 3D Vision Surround adını verdiği teknolojiyi de fuar vesilesiyle tanıtma şansını elde etmiş oldu.

Kullanıcılar 3D Vision Surround sistemi sayesinde etrafını büyük ölçüde çevreleyen 3 adet monitörü panoromik bir biçimde kullanarak 3D film izlemenin veya oyun oynamanın tadına varabilecek. Firmanın 3D Vision’la ilgili olarak önümüzdeki dönemlerde daha çok bilgi vermesi beklenirken 3D Vision Surround özelliğinin GT200 tabanlı grafik bağdaştırıcılarında bulunacağı söyleniyor.

Bunun yanında 3D Vision Surround’un karşısında rakip olarak ATI Eyefinity duruyor. ATI’nin kullanıcılarına sunduğu bu teknoloji, aynı anda 6 monitörü birden panoromik bir biçimde kullanmaya olanak sağlıyor. Peki, hangisi daha iyi? Bu sorunun cevabını yakın zaman içerisinde alacağız.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here