Ana sayfa Donanım NVIDIA, daha hızlısı yok!

NVIDIA, daha hızlısı yok!

0

Bugüne kadarki en hızlı dizüstü bilgisayar GPU”su NVIDIA GeForce GTX 580M GPU, rekor kıran oyun performansı ile Alienware M18x ve M17x dizüstü bilgisayarlarında

NVIDIA bugün, dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarı grafik işlem birimi (GPU) olan NVIDIA GeForce GTX 580M”I duyurdu. Alienware M18x üzerinde sunulan yeni GPU, sektörün önde gelen değerlendime ölçütlerinde ve oyunlarda yeni standartlar oluşturuyor. Yakında ayrıca, NVIDIA Optimus teknolojisi ile birlikte Alienware M17x dizüstü bilgisayarında da satışa sunulacak.
 

NVIDIA dizüstü bilgisayarı ürünleri genel müdürü Rene Haas, “En iyi oyun desteği. En iyi oyun özellikleri. Mevcut en iyi oyun performansı. GeForce GTX 580M”ın esası budur” dedi. “Böyle bir güç ile 11″in tüm kapılarını açabilirsiniz.”

Alienware M18x ve M17x

GeForce GTX 580M donanımına sahip ilk dizüstü PC”si Alienware M18x, NVIDIA SLI teknolojisi kullanarak iki kata kadar daha fazla oyun performansı için tek sistemde iki GeForce GTX 580M GPU seçeneği sunuyor. Bunun altında kalmayan Alienware M17x ise GeForce GTX 580M”I NVIDIA Optimus teknolojisi ile sunarak Facebook”ta 5 saatlik pil süresi ve Call of Duty: Black Ops oyununda saniyede 100 çerçeve hızı olanağı sağlayacaktır.
 

Alienware ürün pazarlama müdürü Eddy Goyanes, “Oyuncular en yüksek ayarlarda oyun oynamak istiyorlar” diyor. “Alienware bu beklentilere karşılık vermek üzere tasarlanmış olan teknolojiyi harekete geçiriyor. Alienware M17x üzerinde GeForce GTX 580M”in piyasaya çıkması ve M18x üzerinde çift kart seçeneği ile bu sinerji devam ediyor – Alienware en son oyun deneyimini sunuyor.”

 

 

GeForce GTX 580M GPU”lar, tüm diğer dizüstü bilgisayarı GPU”larına göre altı kata kadar daha fazla mozaikleme performansı sunarak piyasadaki en hızlı Microsoft DirectX 11 dizüstü bilgisayarı GPU”larıdır. Aynı zamanda, bir önceki nesle göre watt başına yüzde 20″ye kadar daha iyi performansla daha verimlidirler.
 

NVIDIA ayrıca, yerine geçtiği önceki nesil ürüne göre yüzde 20 daha fazla performans sunan NVIDIA GeForce GTX 570M GPU”yu piyasaya çıkardı.
 

GeForce GTX GPU”ların gücü, oyuncuların GeForce GPU”ları rakiplerinden ayıran gelişmiş teknoloji özellikleri ile tam 1080p yüksek tanımlı çözünürlüklerde oyun oynayabileceği anlamına gelir. Bu özellikler şunlardır:

• NVIDIA 3D Vision teknolojisi desteği, 525″ten fazla oyunu otomatik olarak 3D”ye çeviren, dizüstü bilgisayarlar için 1 numaralı deneyim.
• NVIDIA 3DTV Play yazılımı desteği, 3D Vision tabanlı dizüstü bilgisayarları 3D TV”lere bağlamak için.
• NVIDIA SLI teknolojisi, oyun performansınızı iki kata kadar artırmak için iki GTX GPU arasında bağlantı kurar.
• NVIDIA Optimus teknolojisi, yalnızca gerektiğinde çalışması için GPU”yu otomatik olarak açıp kapatarak çok daha uzun pil süresine olanak verir.
• NVIDIA PhysX motoru desteği, gerçekçi fizik ile oyunlara hayat verir.
• NVIDIA CUDA mimarisi desteği, GPU hesaplama uygulamaları için.
• NVIDIA Verde dizüstü bilgisayarı sürücüleri, sıklıkla yapılan performans iyileştirmeleri ve değişmez sistem güvenilirliği için.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here