Ana sayfa Donanım Notebook’lar için ideal aksesuarlar

Notebook’lar için ideal aksesuarlar

0

 

Logitech Unifying Receiver
Logitech, notebook kullanıcılarının klavye ve mouse”larını, bilgisayarlarına rahat ve kablosuz olarak bağlamalarına imkan veren Logitech Unifying receiver”ı tanıttı.
Tek bir Logitech Unifying receiver altı adet Logitech mouse ve klavyeyle eşleştirilebiliyor. Böylece hem bilgisayarınızdaki çok değerli USB girişlerinin boş kalmasını sağlıyor hem de nerede olursanız olun farklı aksesuarları mevcut kuruluma eklemenize imkân veriyor. Logitech Unifying receiver teknolojisi, dört yeni Logitech ürünü ile birlikte başlıyor: Logitech Wireless Keyboard K350, Logitech Wireless Keyboard K340, Logitech Marathon Mouse M705 ve Logitech Wireless Mouse M505. Logitech”in endüstride bir ilk olan “Tak ve Unut” Nano-receiver”ının çığır açan tasarımından yola çıkarak geliştirilen Unifying receiver çok küçük bir boyuta sahip, hatta bilgisayarınızın kenarından sadece 8 mm dışarı çıkıyor. Unifying receiver ve Logitech aksesuarlarını kurmak hızlı ve kolay: Receiver”ı taktığınız an bilgisayarınız mouse ya da klavyenizi saniyeler içinde tanıyor. Bilgisayarınıza daha fazla aksesuar eklemek isterseniz Unifying yazılımı sadece birkaç adımda yeni cihazınızı kurmanıza ve kullanmanıza imkân veriyor.
www.logitech.com/unifying
 

 


Kingston DataTraveler 410

Bellek ürünlerinde bağımsız dünya lideri Kingston Technology Company, saniyede 20MB”a kadar okuma yazma işlemi yapabilen DataTraveler 410 USB Flash Sürücüyü piyasaya sürdü. 32GB” kadar değişik kapasite versiyonlarıyla piyasaya sürülen Data Traveller 410 ile daha hızlı dosya transferi yapılırken, şifre uygulaması ile dataların korunması daha da etkinleştirildi.

 

Daha yüksek okuma ve yazma hızı özelliğiyle Data Traveler 410″u yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, geniş boyutlu dökümanlar, sunum dosyaları, müzik, video ve diğer datalar için ideal bir ürün haline getiriyor. Ayrıca, sürücünün içerisinde standart olarak yer alan SecureTraveler yazılımı kullanıcının verilerini korumak amacıyla sürücü içerisinde şifre korumalı bir alan “Privacy Zone” yaratmasını sağlıyor.
www.kingston.com

ScrollToo 200

Genius”un kablolu optik fare ailesinin yeni üyesi ScrollToo 200, son derece sade tasarımı ve şıklığıyla dikkat çekiyor. Hem Windows Vista hem de Mac OS X ile tam uyumlu olan ScrollToo 200, avuç içine tam oturan oval tasarımıyla rahat bir kullanım sunuyor. Her iki elle de kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmış olan ScrollToo 200″ün gelişmiş optik algılayıcısı 1200 dpi çözünürlük değerinde çalışıyor. Magic Roller teknolojisini kullanılarak üretilmiş olan ScrollToo 200 ile üzerinde çalıştığınız dokümanlarda ve Web sitelerinde çok daha etkili bir şekilde gezinmeniz mümkün. Bilgisayarınıza USB arayüzünden bağlayabileceğiniz ScrollToo 200″ün kaydırma tekerleği aynı zamanda üçüncü tuş görevini de görüyor.
www.geniusnet.com.tr
 

 

Logitech M555b

Logitech, Bluetooth özelliğine sahip notebook ve netbook bilgisayarlar için geliştirdiği M555b”yi piyasaya sürdü. M555b mouse uzun dokümanlar ve Web sayfalarında hızla dolaşmanızı sağlayan yüksek hızlı kaydırma özelliğiyle ön plana çıkıyor. Mouse, lazer izleme özelliği sayesinde de hemen her yüzeyde düzgün ve hassas imleç kontrolü sağlayarak kullanıcısına kablosuzluğun keyfini sunuyor.

M555b, uzun dokümanlar arasında hızla dolaşmanızı sağlayan yüksek hızlı kaydırma seçeneği ve listeler, slaytlar, görseller ve de menülerde dolaşmanız için yaratılmış click-to-click özelliği sayesinde elinizin yükünü hafifletiyor. Mouse lazer izleme özelliği sayesinde yumuşak, standard optik mouse”lar için sorun oluşturan cilalı ya da damarlı ahşap gibi yüzeylerde hassas ve keskin kontrol sunuyor. M555b; düşük-batarya göstergesi, belli bir süre kullanılmaması halinde mouse”un kapanmasını sağlayan akıllı uyku modu ve açma/kapama düğmesinden oluşan etkili güç yönetim sistemiyle de göz dolduruyor.
www. logitech-europe.com/turkey
X-mini Capsule Speaker
Piyasaya yeni giren X-mini markası her zaman yanınızda hoparlör taşımayı olağan bir hale getirecek gibi görünüyor. Oldukça küçük boyutlara sahip hoparlör beklenenin üzerinde ses kalitesine sahip. ‹lk bakışta dikkat çekmese de X-mini içinde kaliteli bir de bas sürücüsü barındırıyor. Ses kalitesine gelince; X-mini boyutundan beklenmeyecek bir ses kalitesi ve seviyesi sunuyor. X-mini, birçok cihaza bağlanıp ses verebilme kapasitesi ve ufak boyutlarıyla sizinle her yere gelebilecek kapasitede…
www.x-mini.com
Fiyat:44 TL
 

 

Frisby FM-860
Frisby”nin kablolu ve optik faresi FM-860, kullanıcısına 3 buton ve 1 scroll ile çalışma imkanı veriyor. Makaralı özelliği sayesinde fareyi rahatça yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Ergonomik dizaynı ve kolay kurulumuyla dikkat çeken fare, 800Dpi optik çözünürlüğe sahip. 50x35x90 mm boyutlarındaki FM-860″nin 75 cm uzunluğunda bir kablosu bulunuyor.
www.frisby.com.tr
Fiyat: 9 Dolar
Genius SW-S2.1 900
Genius”un 2+1 ses sistemleri ailesinin yeni üyesi SW-S2.1 900 hoparlör seti, şık tasarımı ile kullanıldığı her mekâna zarafet katıyor. Müzik dinlerken, oyun oynarken veya film izlerken yüksek performans sunan SW-S2.1 900 ses sistemi bir Subwoofer ve iki uydu hoparlörden oluşuyor. Güçlü baslar için özel olarak tasarlanmış olan Subwoofer 16 Watt gücünde ses çıkışına sahip.
Uydu hoparlörler ise 3 Watt gücünde. Sistem toplam olarak 22 Watt çıkış gücü sağlayarak 2+1 sistemler için oldukça doyurucu bir performans sunuyor. Genius SW-S2.1 900″ün sağ uydu hoparlörü üzerinde ses seviyesi düğmesi, bas seviyesi düğmesi ve bir de kulaklık girişi bulunuyor. Böylece esnek bir kullanım sağlayan SW-S2.1 900 ile doğal ve temiz ses tonlarını yakalamak mümkün.
www.geniusnet.com
Fiyat: 59,9 TL
 

 

Logitech Darkfield teknolojili Performance MX ve Anywhere MX
Logitech, bilgisayar mouse”unu daha önce hiçbir mouse”un gitmediği bir noktaya götürdü. Logitech Darkfield Lazer ‹zleme teknolojisi ile mouse”unuzu saydam cam ve çok parlak  yüzeyler dâhil olmak üzere hemen hemen her yerde kullanabilirsiniz. Logitech, bu yeni teknolojiye sahip mouse”ları; tam boyutlu Mouse Logitech Performance MX ve kompakt tasarımlı notebook mouse”u Logitech Anywhere MX”i piyasaya sundu.

Logitech Darkfield, cam yüzeyde izleme yapmak için (en az 4 mm. kalınlığında), yüzeydeki dokuyu izlemek yerine bu yüzeylerdeki mikroskobik parçaları ve mikro-çizikleri algılamak üzere dark field (karanlık alan) mikroskobisini kullanıyor. Tıpkı bizim gece karanlık gökyüzünü ve yıldızları gördüğümüz gibi, mouse”un sensörü de camın yüzeyini parlak notktalarla (toz) dolu karanlık bir alan olarak algılıyor. Sensör de, bu noktaların yani tozların hareketini yorumlayarak mouse”unuzu tam olarak nereye hareket ettirdiğiniz algılıyor.

Bu yeni teknoloji hem tam boyutlu mouse Logitech Performance Mouse MX”de hem de kompakt boyutlu notebook mouse”u Logitech Anywhere Mouse MX”de bulunuyor. Bunun yanı sıra iki mouse da uzun dokümanlar arasında hızla dolaşmanıza imkân veren yüksek hızlı kaydırma özelliği (hyperfast scroll) ile listeleri, fotoğrafları ve slayt gösterilerini dikkatli bir şekilde kontrol etmenizi sağlayan click-to-click (klikli) modu sunuyor.

Tam boyutlu Logitech Performance Mouse MX Logitech mouse”larında bir ilk olan (yazılım ile etkinleşen) güce duyarlı side-to-side (yan) kaydırma özelliği ile Logitech Performance MX  Web sayfalarında hızlı bir şekilde dolaşmanıza da imkân veriyor.
www. logitech-europe.com/turkey
Anywhere Mouse MX: 116 Dolar
Performance MX: 145 Dolar

 

 

Frisby FS-33S
Frisby”nin 2.0 hoparlör sistemi FS-33S, masaüstünde ve notebook”unuza ses desteği vermek istediğinizde kullanabileceğiniz bir ürün. 60Hz – 20KHz frekans tepkisine sahip olan masaüstü hoparlör, 70x50x190 mm boyutlarında. Frisby FS-33S, şık tasarımıyla da dikkat çekiyor.
www.frisby.com.tr
Fiyat:  16 Dolar
Logitech Harmony 900
Logitech”in yeni uzaktan kumandası Harmony 900, dolap kapaklarının arkasında gizlenmiş ev eğlence cihazlarını bile kontrol etmenizi sağlıyor. Harmony 900, yeniden tasarlanmış RF teknolojisi, tam renkli dokunmatik ekranı ve sezgisel tuş düzeniyle şarj edilebilirliğin lüksünü de yaşatıyor.
www. logitech-europe.com/turkey
 

 

Genius Micro Traveler
Genius Micro Traveler optik fare, bir kartvizitten daha küçük boyutlarıyla dizüstü bilgisayar sahiplerinin gönlünü fethetmeyi başarıyor. Sadece 74 mm uzunluğundaki Micro Traveler süper mini dizüstü bilgisayar faresi, 1200 dpi çözünürlükte çalışan optik sensörü sayesinde yüksek izleme performansı sunuyor. Otomatik olarak kendi içine toplanan kablosu ise dolanma sorununu ortadan kaldırıyor. Genius Micro Traveler hem Windows hem de MacOS işletim sistemleriyle tam uyumlu olarak çalışabiliyor. Bağlantı olarak USB arayüzünü kullanan Micro Traveler, Tak ve çalıştır (Plug and Play) özelliği sayesinde herhangi bir yazılım yüklemesi gerektirmeksizin her bilgisayarda rahatça kullanılabiliyor.
www.geniusnet.com

Microsoft Lifecam Cinema
Microsoft kullanıcılara 720p (piksel) çözünürlükte, gerçek bir HD deneyimi yaşatan Lifecam Cinema web kamerasını duyurdu. Saniyede 30 kare kaydedebilme özelliğine sahip Microsoft LifeCam Cinema, geniş ekran (16:9) kalitesinde yani 1280?720p çözünürlükte video kaydı yapabiliyor. LifeCam Camera geniş ekran teknolojisine uygun çekim yapabilen ilk web kamerası olmasının yanı sıra yenilikçi özellikleriyle de dikkat çekiyor. USB 2.0 arabirimi ile bilgisayarınıza bağlanan cihaz, otomatik odaklama ve 4x dijital zoom özelliklerine sahip. Kameranın üzerinde ayrıca gürültü azaltma işlevine sahip dahili bir mikrofon yer alıyor.

 

Kalabalık aile ya da şirket fotoğraflarında herkesi karenin içine sığdırabilen veya panoramik görüntülerde tüm ayrıntıları kaydedebilen geniş ekran algılayıcısı LifeCam Cinema”ya ayrıcalık tanıyor. Ayrıca LifeCam Cinema, 74 derecelik lens açıklığıyla Microsoft web kameraları dizisinde en geniş açılı kamera olma özelliğine ulaşıyor.
www.microsoft.com.tr
 

 

Genius GHP–205
Genius”ın sporculara ve sürekli hareket halinde olanlara yönelik olarak tasarladığı yeni kulak içi kulaklığı GHP–205 kulağın arkasından dolaşan kancaları sayesinde her durumda kulağınızda kalıyor. Hem büyük hem de küçük kulaklıkları düşünen Genius, kulaklıkla beraber farklı boyutlarda iki tane (M-L) kanca ve üç tane (S-M-L) kulak içi yuva da veriyor. Böylece size uygun kombinasyonu bulup kulaklığınızla en rahat kullanımı elde edebiliyorsunuz. Kancaların üretiminde kullanılan yumuşak malzeme sayesinde uzun süre kullanımda dahi herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz. GHP–205″in 1,2 metre uzunluğundaki Y-tipi kablosu ne uzun ne de kısa olmadığı için rahat taşıma açısından gayet uygun.

 

Genius GHP–205″in 3,5 mm.lik konektörleri altın kaplama olduğundan ses aktarımından kaynaklanan gürültü sorunları ile karşılaşmıyorsunuz. Aynı zamanda iPod ya da iPhone ile de kullanabileceğiniz GHP–205″in bas seslerdeki performansı gerçekten etkileyici. ?ık bir taşıma çantası ile beraber satılan GHP–205″in kutusundan bir de uçaklarda kullanabilmeniz için adaptör çıkıyor. Böylece uçak seyahatlerinizde de GHP-205″i rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.
www.geniusnet.com

 

Western Digital My Book Mac Edition
Western Digital”ın harici sabit diskleri, artık markanın tasarımlarının en önemli özelliği haline gelen ve isimlerine de yansıyan  “kitap” benzeri görünümleriyle hemen tanınıyor. WD My Book Mac Edition da, mat siyah gövdesinin üç tarafındaki havalandırma bölümlerinin gümüş, sayfaya benzeyen görünümüyle bu etkiyi pekiştiriyor. ?ık minimal tasarım, bağlantılarda da devam ediyor. Arka yüzünde, USB, güç kablosu ve Kensington sabitleme kilidi bağlantıları bulunuyor. Model, 1 TB alan sunuyor ve Mac”inize taktığınız anda kullanmaya başlayabilmenizi sağlıyor. WD My Book Mac Edition”ın güvenlik özelliklerinden de bahsetmeden geçmemek gerekiyor. Bilgisayarla birlikte sürücüyü açıp kapatan SmartPower (AkıllıGüç) özelliği ve tüm veri yazılmadan önce sürücünün gücünün kapatılmamasını engelleyen Safe Shutdown (Güvenli Kapatma) özelliği, diski kullanırken içinizin daha rahat olmasını sağlıyor.
www.wdc.com
Fiyatı:183 Dolar
 

 

Frisby FS-80S
Frisby”nin şık tasarımıyla dikkat çeken FS-80S hoparlörleri, 70x34x161 mm boyutlarında ve 45Hz – 18KHz frekans tepkisine sahip. Siyah ve gümüş renklerdeki hoparlörler, masaüstü ve notebook ile kullanım için oldukça uygun.
www.frisby.com.tr
Kenline i-Pro
Kenline i-Pro, antişok ayakları ve ayarlanabilir ergonomik omuz askısıyla çok kullanışlı. Dışında hava geçirgenlikli, çift taraf korumalı özel yüksek dansite polyester ve naylon kombinasyonlu, su ve toz geçirmez kumaşıysa notebook”unuzu dış etkenlerden koruyor.
çantanın iç tasarımındaysa ekstra yumuşak polyester kumaş ve yumuşak, darbe emici ayraçlar kullanılmış. 28×15.50×39 cm iç hacmine sahip çanta,
2.42 kg ağırlığında.
Arka bölmesinde anti ultraviole örtüsü ve yağmurluğu bulunan Kenline i-Pro”nun tripod taşımaya uygun bölümü de bulunuyor.
www.vanguardtr.com
Fiyat: 319 Dolar

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here