Ana sayfa Haber Note 8″i kıyasıya bir rekabet bekliyor

Note 8″i kıyasıya bir rekabet bekliyor

0

önceki Note modellerinden bariz şekilde ayrılan Samsung Galaxy Note 8, oldukça zorlu bir mayın tarlasına girmek üzere. 

Elektronik devi Note 8″i, Apple”ın 10. yıl iPhone duyurusundan önce açıklayacak. Samsung ile Apple arasındaki savaş, yeni değil. Bu nedenle iPhone”un bu seçkin alanda büyük bir rakip olacağını söyleyebiliriz.

Fakat Samsung için daha da ilginç bir rekabet, geçen yılki son Note lansmanında (toplanan Note 7″ler) ya da daha önceki modelde (Note 5) var olmayan dinamiklerden kaynaklanıyor.

Note 8 için bu rekabetin nasıl şekillendiğine dair bir bakış açısı

Samsung Galaxy Note 8, Galaxy S8 ve S8″e karşı: Daha büyük ölçülerde üretilen Galaxy S8″i satın aldıysanız, Note 8 ile aralarındaki farklılıklar, Note 8″in yüksek fiyatına değmeyecektir. CNET”in de bildirdiği gibi Galaxy Note 8″in stylus kaleminden fazlasına ihtiyacı var. Hatta çift kamera kurulumu da yeterli olmayabilir. Kaldı ki Note 8″in kısmen daha büyük olan ekranı cihazı satan bir özellik olmaktan çıktı artık. Ek olarak Samsung, Apple”ın yeni iPhone partisini çıkarmasının arefesinde S8 serisi için promosyon uygulama aşamasında. Bu indirimler fiyat noktasında Note 8″i daha da premium hale getirebilir.

Moto Z2 Force: Moto Z2 Force, dual kamera ve temiz bir Android deneyimi gibi güzel özelliklere sahip. Moto Z2 Force premium telefon olarak fiyatlandırılmış. Moto Z2 Force”un perakende fiyatının 750$ olabileceğini tahmin edebiliyor musunuz? Tabii ki hayır. Samsung Galaxy Note 8 tanıtıldığı andan itibaren Moto Z2 Force” da indirime gidecektir. Bu indirim hamlesi Moto amiral gemisini piyasa fiyatlarıyla daha uyumlu hale getirecektir.

Nokia 8: Evet, Nokia artık bir amiral gemisi modeli. Sorunsuz bir Android deneyimi sunan cihaz, bazı ilginç video paylaşım trikleri ve bölünmüş ekranla birlikte aynı zamanda Carl Zeiss optics”in dual kameralarına sahip. Bu kamera donanımı Note 8″in önemli özelliklerinden birini devre dışı bırakıyor. Fiyat daha sonra tespit edilecek ama, Note 8″e rakip olabilir.

Google Pixel  2: Pixel 2 ile ilgili söylentiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Google kendi pürüzsüz Android ortamına, büyük ekran versiyonuna ve cihazı Note 8″e rakip olarak konumlandırabilecek özelliklere sahip. Essential marka telefonu da bu karmaya dahil edebiliriz. Google premium bir fiyat politikası belirleyebilir. Essential ise daha makul fiyat politikası takip ediyor.

Android cihazlar arasındaki bu itiş düşündüğümüz şekilde gerçekleşirse, teknolojik cihaz müşterileri ilginç bir seçenek edinmiş olacaklar. Siz olsanız amiral gemisi bir Android cihaz alıp, iki yıl boyunca mı kullanırdınız, yoksa seçkin bir cihaza yakın özelliklerde daha makul fiyatlı bir cihaz alıp, her yıl değiştirir miydiniz? Farz edelim ki Note 8, 900$ civarında olacak. Bu fiyatın yarısına iyi bir Android cihaz alabilirsiniz.

Note 8 yeni dinamiklerle karşı karşıya. Piyasanın altındaki cihazlar, amiral gemisi modellere karşı artan bir rekabet imkanı yakalamaya başladılar. Piyasanın tepesinde ise Samsung ve Apple”a olan sadakat yer alıyor. Netice itibariyle şunu söyleyebiliriz: Apple, Samsung”un endişe edeceği en son rakip.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here