Ana sayfa Haber Note 8″i diğer telefonlara üstün kılacak üç temel avantaj

Note 8″i diğer telefonlara üstün kılacak üç temel avantaj

0

Galaxy Note 7″nin başına gelenler Samsung”un yeni fableti Note 8″i, Note 5″in halefi yapıyor. Uzun zamandır yeni bir cihaz bekleyen “Note” tutkunlarının beklentileri gerçekleşiyor. Güney Kore”li firma, yakında yeni amiral gemisi modeli Note 8″in lansmanını yapmaya hazırlanıyor.

Samsung”un gerçek anlamda bir başarı edinmesi için odaklanması gerektiğini düşündüğümüz üç temel alandan söz edeceğiz bu yazımızda.

İsterseniz öncelikle zamanlama konusuyla başlayalım. Daha önce S8 ve S8 Plus”da olduğu gibi diğer firmalardan erken davranan Samsung, Note 8 modelinde de aynı stratejiyi uygulayarak, diğer öncü modellerin öncesinde yapacak ürün tanıtımını. Her ne kadar bize göre amiral gemisi modeller arasında 2017 yılı sonu itibariyle liste başında yer almayı başaramayacak olsa da (bize göre HMD Global Nokia 8 bu şerefe nail olacak), bu strateji Samsung”a “referans model” olma avantajı sağlayacak. iPhone 8 başta olmak üzere, diğer öncü markaların modelleri, Note 8″le kıyaslanacak, spontane olarak reklamı yapılmış olacak.

 

Diğer yandan iPhone 8 hala ambalajında kapalı dururken, Note 8 medya cephesinde verilen savaşın şartlarını belirleyebilecek. Lansman sonrasında Note 8″i Berlin”de düzenlenen “IFA” fuarına götürecek olan Samsung, yeni öncü modelinin teknoloji basın dünyası mensuplarınca bizatihi test edilmesine imkan verecek. Yani Tim Cook henüz sahneye çıkmamışken, Samsung ön siparişleri peyderpey toplamaya başlamış olacak.

İkinci strateji, bugüne kadar edindiğimiz bilgilerin işaret ettiği kadarıyla Note 8″in özellikle işletmelere dönük önemli kullanım imkanları sağlayacağı yönünde. Avrupa modellerinde sunulacak olan çift SIM kart desteği, fabletin kullanılabilirliğini arttıracak. Hakeza microSD desteği ile de fazladan depolama alanı sunan cihaz, kullanıcıların masaüstü bilgisayarlarında bulunan verilerini cihaza atarak, yanlarında güvenle taşıma imkanını da sunuyor.

 

Bunun yanında Note 8″i, diğer bir çok Android cihazdan ayıran S-Pen faktörü de var işin içerisinde. TouchWiz”le sunulan ekstra işlevlerin yanında S-Pen”in aynı zamanda not alma aracı olarak kullanılabilmesi, bu yönüyle Note 8″e bir başka avantaj daha sağlıyor. özellikle üretkenlik odaklı çalışmalar yapan kişiler için bulunmaz bir nimet S-Pen.

üçüncü ve son faktör ise, cihazın ebatı. 6.4 inch ekran boyutuna sahip olan Note 8, S8 Plus”ın biraz ötesinde bir ölçüde. Fakat bu kısmi büyüklük, aynı zamanda çerçeve kalınlığının da minimuma indirilmesi ile daha büyük ekran alanının kazandırılması sağlanarak, S8 Plus”ı ciddi oranda domine etmiş olacak. Apple” da çerçevesiz ekran kullanacak ama mevcut modelleri 4.7 inch ile 5.5 inch arasında olduğu için Note 8 ile kıyaslanamaz.

Netice itibariyle zamanında uygulanan kurgu, S-Pen ve telefon ölçüleri Samsung”un sahip olduğu üç temel avantaj. Tüm bu avantajlar özellikle iPhone”a karşı Samsung”a önemli kazanımlar sağlıyor. Eğer Samsung elindeki kartları iyi oynayabilirse, Note 8 yılın öne çıkan modeli olabilir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here