Ana sayfa Mobil Nokia zor günler geçiriyor!

Nokia zor günler geçiriyor!

0

Cep telefonu dünyasının en popüler isimlerinden biri olan Nokia, hisselerinin düşüşüne engel olamıyor. Bakın firmada son durumlar neler…
 

Teknoloji dünyasıyla ilginiz olmasa bile, Nokia adını bir şekilde duymuşsunuzdur. özellikle teknoloji meraklıları, cep telefonu dünyasındaki hızlı değişimlerin Nokia’nın yeni stratejilerini nasıl etkileyeceğini merak ediyordu. Cep telefonu dünyasına kazandırdığı sayısız yenilik ve üründen sonra Nokia, akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte bocalamaya başlamıştı. Artık hemen her teknoloji firmasının bir adet akıllı telefonu bulunuyor ve bu telefonlar, pazarı domine ediyor.

 

Nokia
Nokia’nın, eski ihtişamlı günlerini yadettiği biliniyordu, fakat Finlandiya menşeili firmanın hisselerinin borsa da yaşadığı büyük düşüş, firma yetkililerini artık iyiden iyiye kara kara düşündürmeye başladı. Dün Nokia’nın yayınladığı bir basın bülteninde açıkça görülüyor ki, firmanın hisseleri, büyük değer kaybediyor ve 1998’den bu yana en düşük değerinde bulunuyor. %15’lik bir düşüş yaşayan firma, 2011 Nisan-Haziran döneminde önemli ölçüde kâr etmeyi amaçlamışlardı. Tabii ki Nokia dev bir firma ve iflasın eşiğine bile gelmeyeceklerdir. Fakat bir zamanların en popüler isminin önümüzdeki dönemlerde bir kurtuluş planı yapmasının da şart olduğu artık kendilerinin de kabul ettiği bir gerçek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here