Ana sayfa Haber Nokia ve Oppo patent anlaşması imzaladı

Nokia ve Oppo patent anlaşması imzaladı

0
oppo find x

Nokia tarafından bugün yapılan açıklamaya göre Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo ile çok yıllı bir patent anlaşması imzalandı.

Firma anlaşmanın detayları hakkında bilgi vermese de Guangdong merkezli Oppo, iletişim dünyasının en büyük lisans sahibine güvenecek gibi duruyor.

nokia

Nokia CLO’su ve firmanın teknoloji departmanı Başkanı Maria Varsellona, anlaşmayla ilgili kısaca “Oppo akıllı telefon endüstrisinin liderlerinden birisi ve Nokia onları bir lisans kullanıcısı olarak görmekten son derece memnun” dedi. Anlaşma, Nokia’nın uluslararası ölçekte lisanslarını kullanıma açma planını da doğrulamış oldu.

İlgili Haber: Oppo F9 – Çentiği kötü görünmeyen ilk akıllı telefon!

Akıllı telefon devriminden de önce bu piyasanın hakimi olan Nokia’nın fikri mülkiyet haklarından faydalanmaya çok daha önce karar veren Samsung, Xiaomi ve Huawei’ye katılan Oppo sanıyoruz ki doğru yolda. Firma tahmin edebileceğiniz üzere iletişim teknolojileriyle ilgili çok sayıda lisansı elinde tutuyor. Bu lisans sayılarını dikkate alıp bir sıralama yapacak olursak sektörün birincisi açık ara İsveçli firma demek yanlış olmaz.


Aracı: GSMArena
Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here