Ana sayfa Haber Nokia ve Microsoft’tan işbirliği

Nokia ve Microsoft’tan işbirliği

0

Nokia ve Microsoft, sisteminde Windows Phone işletim sistemi bulunduran ilk Nokia ürünlerinin yakın zamanda piyasaya sunulacağını açıkladı
 

Windows tabanlı cep telefonlarına Nokia markası da dahil oluyor. Yakın zaman da gerçekleşecek bu yeni harmanlamanın Nokia telefonlarının Pazar payını ciddi düzeylerde artırması bekleniyor. Windows Phone işletim sistemi içeren ilk Nokia telefonların geliştirilmesi konusunda önemli ilerlemelerin kaydedildiği yakın zamanda açıklanmıştı. İki şirket de yeni Nokia cihazlardan oluşan portföy üzerinde birlikte çalışıyordu. Nokia ayrıca, Windows Phone üzerinde çalışabilecek anahtar uygulama ve servisleri taşımaya, üçüncü parti uygulama geliştiricilerle iletişime geçmeye başladı.
 

Nokia Başkanı ve CEO”su Stephen Elop, konuyla ilgili açıklamasında, “Her iki taraf için de en üst düzeyde kazan-kazan durumu yaratacak bir ortaklığa imza atıyoruz. İlişkimizin temelini varlıklarımızın birbirini tamamlayıcı doğası ve ortak çözümümüzün toplam rekabet gücü oluşturuyor,” dedi.

 
Microsoft CEO”su Steve Ballmer ise şu açıklamada bulundu: “Yaptığımız anlaşma, sektör açısından olumlu. Nokia ve Microsoft, daha hızlı yenilik yapacak ve hem tüketicilere hem de iş ortaklarımıza önemli getiriler sunacak.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here