Ana sayfa Haber Nokia: Özellikleriyle değil fiyat-performansıyla konuşulacak

Nokia: Özellikleriyle değil fiyat-performansıyla konuşulacak

0

Geçen hafta Nokia’nın akıllı telefon pazarına geri döneceği kesinleşti,  Finlandiyalı üretici “akıllı telefonlarla ilgili epey yoğunuz” açıklamalarını getiriyordu. Nokia tarafından gelecek bir akıllı telefon gerçeği var, üstelik epeyce bütçe öncelikll bir model bekliyoruz ancak bu modeller aslında yine Nokia’nın bazı lisanslarını vereceği diğer üreticiler aracılığı ile yapılacak. Bu telefonlar HMD Global isiminde bir teknoloji firmasının lisansıyla satışa sunulacak, üzerinde Nokia adını barındıracak. Firmanın CEO’su Arto Nummela da zaten bu bligiyi doğrulayarak Nokia ile işbirlikleri olduğunu açıkladı.

Bahsi geçen HMD, Foxconn’un en önemli ortaklarından bir tanesi. Böylece Nokia’nın yeni modellerinde bir Foxconn-HDN-Nokia üçgeni çerçevesinde olacağını söyleyebilirim. Zaten Nokia’nın N1 isimindeki Android tableti satışta ve bu üründe de Foxconn’dan alınan çalışmalar mevcut.

Son olarak HMD’nin CEO’su Arto Numella, şimdiden kullanıcılara Nokia’ların öne çıkaracağı detayları da biraz anlattı. Nokia’nın yeni modelleri “tepe seviye özellikler” “çok konuşulacak radikal değişiklikler” yerine daha dengeli daha bütçe odaklı bir akıllı telefon olacağını şimdiden söyledi.

kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here