Ana sayfa Mobil Nokia”nın yeni telefonu resmen tanıtıldı! İşte Nokia N9!

Nokia”nın yeni telefonu resmen tanıtıldı! İşte Nokia N9!

0

Nokia”nın CEO”su Stephen Elop,Nokia’nın ilk MeeGo cihazını tanıttı

Nokia”nın CEO”su Stephen Elop, bu yıl içinde ilk MeeGo cihazını çıkaracağını söylemişti. N9 ile birlikte sözünde durmuş oldu.
nokia n9

Galeriyi görmek için tıklayın.

Nokia N9 tanıtımı:

 

16 GB veya 64 GB”lık dahili bellek ve 1 GB RAM ile birlikte gelen, 3.9 inç”lik, 854 x 480 çözünürlüklü AMOLED ekrana sahip olan bu telefonda klavye veya fiziksel anahtar bulunmuyor.
 

Dört bant GSM, beş bant WCDMA desteği, Bluetooth 2.1, NFC ve GPS gibi bağlantı seçenekleri bulunan cihazda 8 megapiksel, geniş açılı kamera yer alıyor. Bu kamerada düşük ışıklı ortamlarda fotoğraf çekimi için F2.2 açıklık ve 16:9 en-boy oranında 720p HD video kayıt yeteneği de bulunuyor. Kameranın otomatik odaklama yeteneği de N9″un diğer özellikleri arasında.
 

116.45 x 61.2 x 7.6-12.11 mm”lik boyutlara sahip olan bu cihaz 135 gr. ağırlığa ve 50 saate kadar müzik, 4.5 saate kadar (720p video), 7 ile 11 saat arasında GSM görüşmesine olanak sağlayan bataryaya sahip. Kullanıcılar Haritalar uygulaması ile yol yardım ve yürüme navigasyon desteğini kazanırken özelleştirilmiş Drive uygulamasının varlığı otomobilde giderken en büyük yardımcıları olacak. Yakınlık sensörü barındıran cihazın siyah, cam göbeği ve mor pembe renk seçenekleri bulunuyor. Nokia N9′un diğer donanım özellikleri arasında 802.11a/b/g/n WiFi, çevresel ışık sensörü, pusula, oryantasyon sensörü, microSIM yuvası, mobil bağlantı paylaşım desteği ve 3.5 mm AV konnektörü bulunuyor. MeeGo 1.2 Harmattan ile çalışacak bu cihaza öze uygulamalar Qt 4.7 ile uyumlu olacak, ayrıca cihazda dahili HTML5 desteği de yer alacak.
 

MeeGo kullanıcı arayüzünde üç farklı ana ekran görünümü bulunuyor: Etkinlikler, uygulamalar ve açık uygulamalar. Ekranda parmağı sürüklemek kullanıcıyı ana ekrana geri götürüyor. Ovi Mağaza erişiminin yer alacağı bu cihazın ne zaman çıkacağı ve ne kadara satışa sunulacağı ise henüz belli değil.

Nokia N9 inceleme:


 

Nokia N9 Galeri:

nokia n9
 

 

 

nokia n9

 

 

nokia n9

 

 

nokia n9

 

 

nokia n9

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here