Ana sayfa Mobil Nokia E7

Nokia E7

0

Yeni nokia E7 şıklık yarışında ön planda yer alıyor üstelik üst düzey teknoloji ve performans değerleriyle birlikte.

Bu ayki en ilgi çekici yeni ürünlerin başında şüphesiz Nokia E7 geliyor. Her zaman zihinlerde sofistike ve dayanıklı cep telefonlarıyla eşdeğer bir algı sağlayan Nokia markasının dokunmatik ekran/klavye birleşimiyle ve birçok özelliğin bütünleşik harmanı halinde tüketicilerin beğenisine sunduğu en yeni modeliyse E7. üst düzeyde bir tasarım mühendisliğine işaret eden dış görünümüyle estetik duyularımızı harekete geçiren E7″ye yaklaştığımızda dokunmatik ekranının mükemmel biçimde tasarlanmış bir kızakla e-mail veya mesaj yazarken ya da klasik bütün işlemler için klavye seçeneğini bize sunması E7″de öne çıkan ilk detaydı. Sonraki detaylar, kızaklı klavye ve ekranın çok ötesinde bir teknoloji birleşiminin işaretlerini ortaya çıkardı.
 
nokia E7
E7″nin 4 inçlik, 16 milyon renkli AMOLED dokunmatik ekranı çoklu dokunmatik giriş, yakınlık sensörü, hızölçer sensör özellikleriyle sorunsuz bir pürüzsüzlükte dokunmatik ekran kullanımı sağlıyor. Eğimli tam dokunmatik ekran, görüntüleme açısından doğal bir açıya sahip. Ekran çevreliği ve kasa eloksallı alüminyumdan üretilmiş ve hem hafif hem de sağlam üstelik kesinlikle plastik görünümün çok ötesinde bir sağlamlık hissi uyandırıyor algınızda. Sensörler birçok benzer segmentte yer alan telefondaki ekranın yatay- dikey konum alması durumlarının istenmeyen handikaplarından olan dikey tutarken yatay görüntüyle karşılaşım gibi sorunlar yaşatmıyor. Hassaslık olması gerektiği gibi ve özellikle dokunmatik alfasayısal ekran klavyesiyle yazı yazmak büyük keyif Nokia E7″de. Dokunmatik ekranın altında bir QWERTY klavye mevcut. QWERTY klavyeyi ortaya çıkarmak için ekranı kaydırıyorsunuz ve bu ortaya çıkan şık klavye de isabet oranı çok iyi; özellikle uzun mesaj yazımı, e-posta gönderimi, Office dosyalarıyla uzun süreli çalışma gibi işlemlerinizde klavye büyük kolaylık sağlıyor.

 

Symbian 3 OS işletim sistemine sahip olan E7, hızlı ve kolay bir menü niteliği ortaya koyuyor örneğin; Mail for Exchange ile gerçek zamanlı e-posta gönderebiliyorsunuz. Bu yazılım size e-posta, kişiler, takvim kayıtları ve uyumlu Nokia cihazı üzerinde Microsoft Exchange Server hesabı görevleri kullanmanızı sağlıyor. Ayrıca kolay bir şekilde Office belgeleri oluşturabiliyor, Adobe Reader’la PDF dosyalarınızı görüntüleyebiliyorsunuz. Symbian 3 işletim sistemi 250’den fazla yeni özellik anlamına geliyor ayrıca giriş ekranınızı gereksinimlerinize uygun olarak kişiselleştirebiliyorsunuz. Yeni, kolay ve sezgisel dokunmatik ekran denetimleri sağlıyan yeni işletim sistemi kendi uygulamalarınızı oluşturabilmenize de olanak sağlıyor.
nokia E7

Yerleşik VPN”le hızlı ve güvenli internet erişimi elde edilebiliyor olması birçok avantaj sağlıyor. 8 milyon etkin piksel E7 kamera yapısını kullanarak yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve HD video çekiyorsunuz. 3264×2448 piksel çözünürlük değerlerinde fotoğraflar size geniş ölçekli baskı seçenekleri bile sağlıyor. E7″nin yapılan fotoğraf ve video çekim testlerinde neredeyse bir amatör- orta düzey kompakt fotoğraf makinesi düzeylerinde görüntü sonuçları elde edildi. Ses çıkışı çok iyi olan E7 multimedya ihtiyaçlarınız için iyi bir seçim olacaktır. E 7″de isteğe bağlı Web TV seçeneğiyle TV”de izleyebiliyorsunuz. 175 gr ağırlığında olan E7, koyu gri
Beyaz- gümüş karışımı ve mavi renk seçenekleri sunuyor ayrıca 9 saate kadar konuşma süresiyle de dikkat çekiyor.

www.nokia.com.tr

Fiyat: 1260 TL
TASARIM: 5
KULLANIM: 5
PERFORMANS: 4
Puan: 92

Artılar:
+Symbian 3 OS işletim sistemi
+8 milyon piksel kamera, 4inç pürüzsüz kullanılan dokunmatik ekran
+ Multimedya özellikleri

Eksiler:
– Bazı kullanıcılara göre ağır olması
 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here