Ana sayfa Mobil Nokia E-6

Nokia E-6

0

40GB depolama kapasitesi ve gelişmiş multimedya yapısıyla dikkat çekiyor.
 

Nokia E6, yakın zaman içinde piyasaya sunuldu ve hem TFT kapasitif ekranıyla çoklu dokunmatik giriş yöntemine hem de QWERTY klavyeye sahip ayrıca ince tasarım hatlarıyla kesinlikle algınızda negatif sonuçlara yol açmıyor. Symbian Anna OS işletim sistemli ve siyah, beyaz, gümüş stilize renk seçenekleri bulunan Nokia E6″nın dış görünüş detaylarını incelediğimizde 115.5 x 59 x 10.5 mm ölçülerinde,133 gram ağırlığında olduğunu; bu özellikleriyle oldukça rahat biçimde taşınabildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca paslanmaz çelik panelleriyle oldukça sağlam ve çekici bir görünüme sahip olan Nokia”nın yeni cep telefonu, dayanıklı bir görünümde sergiliyor. Nokia E6 ekranı 2.46 inçlik boyuta, 640 x 480 piksel çözünürlüğe sahip ayrıca 16 milyon renk ve goril cam ekran (Corning Gorilla Glass) özelliklerini bir arada taşıyor.
 
nokia e6
 
Goril cam ekran şeklindeki İngilizce”den Türkçe”ye geçen ekran nitelendirmesi, Nokia E6 ekran sistemi için genel bir “gelişmiş dayanıklılık” anlamı taşıyor. Yakın gelecekte LCD TV”lerinize yumruk bile atsanız kırılmayacak. çünkü, goril cam ekrandan oluşacak ekranlarınız, dayanıklılığın sınırlarını yeniden belirleyecek. Bu ekran dayanıklılık teknolojisi kullanıldığı Nokia E6 ekranını düşmelere, cep telefonunun üzerine oturma gibi istenmeyen durumlara karşı koruyor. Dokunmatik ekranı incelediğimizde ekrandaki otomatik yakınlık sensörünün enerji tasarrufu için olumlu bir artı puan olduğunu görüyoruz. Ekran pürüzsüzlüğü oldukça iyi ve kullanım rahat. Eğer dokunmatik ekran yerine klavye yardımıyla kullanım sağlamak isterseniz de tuşlar çok yüksek olmasa da tatmin edici bir isabet oranıyla kullanım sağlıyor.

 

680 MHz ARM 11 işlemci, 2D/3D OpenVG1.1 Graphics HW Accelerator ve OpenGL ES 2.0 ile hızlı ve performanslı yapıtaşları bünyesinde oluşturulan Nokia E6, Wi-Fi ve 3G desteğine de sahip. 8 megapiksellik kamerasıyla 3264×2448 piksel boyutlarında fotoğraf çekebilen Nokia E6, sabit odaklı, çift LED”li flaşıyla hemen her ortamda etkileyici video sonuçları sunuyor. Fotoğraf modları ve video çekimindeki 720p, 25fps hız değerleriyle neredeyse kompakt fotoğraf makinesi video performansları sergileyen E6, MP3/WMA/WAV/RA/eAAC formatlarındaki ses dosyalarını çalabilme ve FM radyo özelliklerine de sahip. 3.5mm jak girişiyle klasik kulaklıklarla dinlenen E6″da kutu içeriğinde yer alan kulaklık oldukça yüksek ve pürüzsüz ses çıkışı sağlıyor.

8 GB dahili hafızasıyla multimedyalarınız için size geniş bir hareket alanı sağlayan Nokia”nın yeni cep telefonu E6″da 256 MB RAM, 1 GB ROM özellikleri de özellikle de video izleme anlarınızı akıcı bir hale getiriyor. Ayrıca E6″nın hafıza kapasitesi 32GB”a kadar microSD hafıza kartıyla toplamda 40GB gibi yüksek bir depolama birimi noktasına çıkarılabiliyor. Hem depolama birimleriyle hem de depoladığı verilerin sunumuyla ilgili modern bir sentez Nokia E6 ve fiyat/ performans değerlendirmesi yapıldığında kesinlikle artı puanı hak ediyor.
 

nokia

 

Aktif gürültü iptali adını alan teknolojisiyle Nokia E6, arka plan gürültülerini ortadan kaldırarak müzik dinlerken veya telefon görüşmeleri sırasında çok daha pürüzsüz ve dış seslerden uzak bir ses elde edinimi sağlıyor. GPS desteği, dijital pusula gibi iki ek özelliği daha bulunuyor E6″nın ve Nokia, bu özelliklerle adeta yolculuğa çıkmanızı teşvik ediyor. TV-Out çıkışı bulunan E6″daki Flash Lite 4.0 ile internet sayfalarındaki videoları izleyebiliyor ve flash gerektiren oyunları da oynayabiliyorsunuz. Son olarak Nokia E6″nın 1500 mAh”lik lityum iyon pille 3G üzerinden 744 saat stand-by süresiyle 7 saate ulaşan konuşma süreleriyle pil performansının tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.

www.nokia.com.tr

Fiyat: 899 TL
TASARIM: 4
KULLANIM: 5
PERFORMANS: 5
Puan: 92

Artılar:
+ Geniş depolama alanı
+ Goril cam ekran ve dayanıklılık
+ 8MP kamera ve multimedya performansı, GPS

Eksiler:
-Nokia E serisinin uzun yıllardır yenilenmeyen dış tasarımı
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here