Ana sayfa Haber Nokia”dan yeni akıllı telefon X6″nın özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı!

Nokia”dan yeni akıllı telefon X6″nın özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı!

0

 

 

Nokia’dan yakında tanıtılacak olan ilk çentikli akıllı telefon Nokia X6, beklenildiği gibi 16 Mayıs’ta tanıtılmadı. Bu tarihi OnePlus 6’ya veren ve kendi cihazının gölgelenmesini istemeyen HMD Global, yakın zamanda yeni modelini tanıtacak.

Tanıtım ertelense de cihazla ilgili bilgi akışının kesilmemesi hepimizi sevindiriyor. Cihazın 4GB ve 6GB RAM konfigürasyonlarında geleceği ve 240 dolaran başlayacak fiyatı, cebi derin olmayan bizler için son derece iyi bir haber.

Akıllı telefonunu Geekbench’te ortaya çıkan performans skorlarına göre tek çekirdekte 1332 puan alan Nokia X6, çoklu çekirdekte 4892 puan alabildi. Qualcomm Snapdragon 636 ile gelecek cihaz Android 8.1 Oreo’ya sahip olacak. Akıllı telefonun ayrıca Android One programına dahil olarak çok daha hızlı güncelleme alabilmesi de bir ihtimal. HMD tarafından paylaşılan bir tanıtım posterine göre cihaz 4GB RAM içeren çok daha ucuz bir varyantla da satılabilir fakat bu modeli ülkemizde görmeyi beklemiyoruz.

Cihaz hakkında daha önce çıkan söylentileri bir araya getirecek olursak; 5,84 inçlik 2280×1080 ekranla gelecek akıllı telefon, 4/32GB – 6/64GB olmak üzere iki versiyona sahip olabilir. Her iki versiyonun da arka tarafında çift kamera kurulumuyla gelmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here