Ana sayfa Mobil Nokia’dan iddialı açıklama!

Nokia’dan iddialı açıklama!

0

Popüler telefon geliştiricisi Nokia, akıllı telefon dünyasıyla ilgili öyle açıklamalar yaptı ki, yer yerinden oynayacak!
 

Akıllı telefon sektörü giderek büyük ekranlı telefonlara doğru bir eğilim izliyor. özellikle tablet bilgisayarların bu denli popülerleşmesinden sonra kimi firmalar tablet ile klasik telefon ekranı boyutları arasındaki boyutlarda telefon üreterek “hem tablet hem akıllı telefon” adı altındaki ürünlerini piyasaya sunuyor. Sektördeki bu eğilimin önde gelen modelleri arasında 5.3 inç”lik Samsung Galaxy Note, 4.7 inç”lik HTC Titan ve 5 inç”lik LG Optimus Vu gibi modeller bulunuyor.
 
lumia 900
Sektördeki bu gidişat, Nokia”nın telefon anlayışına ters düşmüş olacak ki, firmanın büyük ekranlı telefonlara karşı tepkili olmasına sebep oldu. 4.3 inç ekranlı Lumia 900 ile birlikte büyük ekranlı telefon pazarında şansını deneyecek olan Nokia”da üst düzey yöneticilik yapan Niklas Savander, büyük ekranlı akıllı telefonların aptalca olduğunu ve yakında popülerliklerinin biteceğine inandıklarını söyledi. Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Niklas Savander, “Bu aptal eğilimin sona ereceğini ve yakın zaman içerisinde büyük ekranların kullanışsızlığının farkedileceğine inanıyoruz” cümlelerine de yer verdi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here