Ana sayfa Haber Nokia”dan Google, HTC ve OnePlus”a çalım

Nokia”dan Google, HTC ve OnePlus”a çalım

0

Nokia teknik olarak artık telefon üretmiyor olabilir fakat, Nokia marka cihazların (HMD’nin yaptığı) Google, HTC ve OnePlus satışlarını gölgede bıraktığı bildiriliyor. Counterpoint adlı araştırma kuruluşundaki çalışan analist Neil Shah’ın Twitter’da yaptığı açıklamaya göre HMD’nin Nokia marka Android telefonları son tatil diliminde HTC, Sony, Google, Lenovo, OnePlus ve bazı diğer telefon markalarından daha fazla satış yaptı. TechRadar’ın haberine göreyse HMD, 2017 yılı dördüncü çeyreğinde 4.4 milyon Nokia marka telefon satışı gerçekleştirerek, Google’ın bir yılda yaptığı tüm Pixel satışlarından daha fazlasını üç ayda yaptı

Nokia markasının telefonlarda yeniden belirerek rekabet dünyasına girmesi etkileyici görünmekle birlikte, akıllı telefon piyasasının altında yer aldığı da bir başka gerçek. Eğer rakamlar doğru ise, HMD’nin telefonlar, dünya pazar payı listesinde 11. sırada yer alıyor. HMD, Huawei, Samsung ve hatta Apple gibileriyle baş etmek için çok şey yapmak zorunda. Bununla birlikte HMD bu gidişatı bir yıl daha sürdürebilirse, Windows Phone’un hakim olduğu 2014 yılı dördüncü çeyreğinde gerçekleştirilen 10.5 milyon adetlik Nokia Lumia satışlarını gölgede bırakacak. 

HMD, önümüzdeki ay Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde bir basın konferansı düzenlemeyi planlıyor. Bu konferansta retro tipi yeni bir Nokia 3310 ya da yeni Android üçlüsü beklemiyoruz ama, Nokia markasının hayranları için bazı sürprizler olacağı da muhakkak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here