Ana sayfa Mobil Nokia”da sıkıntı devam ediyor!

Nokia”da sıkıntı devam ediyor!

0

Son olarak Lumia 920 ile yeniden çıkış yapmasını beklediğimiz Nokia, mali açıdan hiç de öyle yaralarını sarıyor gibi değil…
 

Finlandiya menşeili telefon geliştiricisi Nokia, o eski şaşalı günlerine geri dönmenin planlarını yapmaktan bir an olsun vazgeçmiyor. Firmanın bu uğurda son olarak basına tanıttığı ve piyasaya sürmeye hazırlandığı Lumia 920, sadece Nokia çalışanlarının değil, tüm dünyanın da Nokia”nın yeniden yükseliş dönemine geçeceğini düşündürtmüştü. Ne var ki mali açıdan firma hiç de öyle yaralarını sarıyor diyemeyiz. Hatta öyle ki, İsviçre menşeili Credit Suisse adlı kredi bankası, Nokia (NOK) adlı firmanın kredi notunu “Olağan”dan “Düşük Performans”a indirdi!
 
Nokia
Bir İsviçre bankası olan Credit Suisse, ayrıca Nokia için “İleride mali durumunu düzeltmesi olası değil” diye düşünüyor ve firma yöneticilerine Nokia”yı parçalara ayırıp ayrı ayrı diğer firmalara satmalarının en iyi senaryo olduğunu söylüyor! Hatta banka yöneticileri işi biraz daha ileriye götürüp, stratejik olarak Apple”ın Nokia”nın elinde bulunduğu patentleri almasını, Ericsson, Huawai, ZTE gibi iletişim ağına önem veren firmaların da Nokia-Siemens Network adlı ağ iletişim firmasını satın almasını tavsiye ediyor.
 
Son bir yıl içerisinde $1.63 ile $7.38 arasında değişen Nokia hisseleri ise, dünü $2.58″den kapadı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here