Ana sayfa Haber Nokia 6 (2018) ve Nokia 7 Oreo Güncellemesi Kapıda

Nokia 6 (2018) ve Nokia 7 Oreo Güncellemesi Kapıda

0

Sadece bir hafta önce çin”de açıklanan Nokia 6 (2018), HMD Global”in orta seviye telefonları arasında etkileyici görünüme sahip modellerinden yenisi olarak karşımıza çıkmıştı. İlk çıktığında 230$”lık telefonun sadece Android 7.1.1 Nougat üzerinde çalışıyor olmasından şikayet etmiştik.

Fakat HMD Global bugün yaptığı açıklama ile Android 8.0 Oreo”yu hem ikinci nesil Nokia 6″lara, hem de geçtiğimiz yılın Nokia 7 modeline göndermeye başladığını duyurdu. Weibo”ya açıklama yapan üretici firma, yeni güncelleme ile birlikte daha sorunsuz bir deneyimin sağlanacağını söyledi. Firma aynı zamanda daha kontrollü mimik hareketlerinin yanında, Oreo ve Android”in Ocak ayı yamalarından beklenebilecek diğer ekstra özelliklerin de bu güncelleme ile birlikte geleceğine vurgu yaptı.

Nokia 7 ve Nokia 6 (2018), çin piyasasına hitap eden modeller olarak öne çıkıyor. Bununla birlikte yeni Nokia 6 modelinin diğer ülkelerde de satışa sunulacağı düşünülüyor.

Her iki cihaz da Qualcomm Snapdragon 630 işlemci ve 16MP arka yüz kamerasına sahip. ön yüzde ise HMD Global”in “Bothies” olarak adlandırdığı çekimleri yapabilen kameralar yer alıyor.

2017 Temmuz ayında çıkan ilk Nokia 6 şu anda Oreo beta programına tabi tutuluyor. Weibo”da yazılan yazıda HMD Global, kararlı sürümün yakında geleceğini belirterek, beta testinin yakında sonlanacağına işaret ediyor.

Halihazırda Nokia 8 güncellemesi yapan HMD Global, sorunsuz bir deneyim sunan tüm akıllı telefon serisine Oreo güncellemesi yaparak, rakiplerine karşı avantaj sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here