Ana sayfa Haber Nokia 3 ve üzeri tüm akıllı telefonlar yeni Android güncellemelerini anında alacak!

Nokia 3 ve üzeri tüm akıllı telefonlar yeni Android güncellemelerini anında alacak!

0

Barcelona’daki MWC 2018 etkinliği standında açıklama yapan HMD Global, Nokia 3 modelinin üzerindeki tüm akıllı telefonlarının Android One platformuna dahil olduğunu belirtti. Bunun anlamı, cihazların yeni Android sürümlerini çok hızlı bir biçimde alacağıı ve 3 yıl boyunca kesin olarak her ay güvenlik güncellemesi alacağı demek oluyor.

Android One programını kısaca tanıtacak olursak, yazılım desteğini direkt olarak Google’dan alan alt ve orta seviye akıllı telefonların dahil olduğu program, cihazların güncel kalmasını ve güvenli hale getirilmesini teşvik ediyor. Bu proje altında yer alan akıllı telefonlar her ay güvenlik paketi güncellemelerini alıyor ve yeni Android sürümlerini çok çok daha kısa sürede, çıkışlarından sonraki 1-2 ay içerisinde alıyor.

Nokia’nın Android One akıllı telefonları sırasıyla: Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6, Nokia 6 (2018), Nokia 7, Nokia 7 Plus, Nokia 8, Nokia 8 Scirocco. Firmanın bu platformda yer almayan modellerinden Nokia 1, Android Go adlı yepyeni alt seviye telefonlara özel işletim sistemine odaklanırken Nokia 2 malesef hiçbir yere dahil edilmemiş durumda. 

Nokia’nın açıklamasına göre bahsettiğimiz modellerden Android Oreo’ya hala geçiiş yapmamış olanların önümüzdeki birkaç hafta içerisinde Android 8.1 Oreo’ya güncelleneceği belirtiliyor. Yeni güncelleme, Oreo’nun yeni fonksiyonları olan detaylı bildirim ayarları, resim içinde resim modu, uygulamaları indirmeden çalıştıran Instant Apps ve çok sayıda yeni emojiyi getirecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here