Ana sayfa Haber Nokia, 3, 5 ve 6 serisi akıllı telefonlarıyla tekrar piyasada

Nokia, 3, 5 ve 6 serisi akıllı telefonlarıyla tekrar piyasada

0

Nokia, MWC 2017 fuarında yeni akıllı telefon modellerini duyurdu. Silüet açısından Microsoft dönemindeki Lumia’lara benzese de, fiziksel tuş ve ekran silüetiyle kendi çizgisini oluşturmuş. Nokia da diğer üreticiler gibi orta – alt – üst segment gibi 3 farklı kategoride telefonlar geliştirmiş. Serinin tepe seviyesi Nokia 6, orta segmenti, Nokia 5, daha ekonomik bütçelere hitab eden Nokia 3 modeli. 3 model de Google Assistant servisi ve Android Nougat ile çalışıyor. Firma yöneticileri daha önce özelliklerin değil, fiyat dengesinin öne çıkacağı bir akıllı telefon ailesiyle piyasada olacaklarını söylemişlerdi, zira yeni modellerde pek ahım şahım bir özellik yok. 

Nokia 6, tepe seviyeden olduğu gibi, standart özelliklere sahip. 5.5″ HD ekran, alüminyum materyal, Dolby Atmos yazılımı ile 2. çeyrek içerisinde satışta olacak. Ayrıca, Nokia 6’nın Limited Edition varyasyonu var. Bu model 4GB RAM donanımıyla sınırlı üretime sahip. 

Nokia 5, Corning Gorilla Glass ile lamine edilmiş 5.2 inç IPS HD ekran bulunduruyor ve Qualcomm Adreno 505 grafik işlemcisi ve Qualcomm Snapdragon 430 mobil platform çalıştırıyor. 

Bir neoklasizim örneği olarak da Nokia 3310 modeli duyuruldu. 

“Her iki cihaz da akıllı telefonlar için zengin bir özellik seti sunan Qualcomm® Snapdragon ™ 430 mobil platformu ile çalışıyor. Entegre X6 LTE, çift görüntü sinyal işlemcileri ile son kamera teknolojisi, yeni nesil Qualcomm® Adreno ™ 505 GPU; bütün bunların hepsi Snapdragon 430″un pil ömrünü kısaltmadan hızlı indirmeleri ve karşıya yüklemeleri, çarpıcı grafikleri ve fotoğrafları desteklediği anlamına geliyor.”

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here