Ana sayfa Haber Nokia 2 ve yeni MD-22 kablosuz hoparlörü yolda

Nokia 2 ve yeni MD-22 kablosuz hoparlörü yolda

0

Nokia 2, Nokia markası olan kablosuz hoparlörle birlikte çıkıyor. Fin”li tüketici elektroniği firması, giriş seviyesindeki Android cihazının haricinde 3 yıl önce piyasaya çıkan MD-12 adlı hoparlörün yeni bir versiyonu üzerinde çalışıyor olabilir. Fakat firma iki ürünü bir arada mı sunacak, yoksa bu yılın ilerleyen zamanlarında ayrı ayrı mı piyasaya sürecek henüz belli değil. Söylendiği kadarıyla fiyatı 35$-47$ aralığında olacak olan MD-22 hoparlörü, ilk çıktığı fiyat etiketinden daha düşük bir fiyatla sunulmuş olacak (ilk fiyatı 49€ civarındaydı). Cihazın Avrupa piyasasına yönelik satışının yapılacağı söylenmekle birlikte HMD Global”in ürünü başka piyasalara da sunup sunmayacağı belirsizliğini koruyor (tabii böyle bir cihaz varsa).

Nokia 2 son aylarda sayısız söylentiye konu olmuştu. Cihazın HMD Global”in günümüze kadar çıkardığı en ucuz Android akıllı telefonu olacağı söyleniyor. Giriş seviyesi bir model olan Nokia 3″ten bile daha temel özelliklerde olacağı görülen yeni cihazın, Kasım ayı civarında tanıtılması bekleniyor. Piyasaya çıkış tarihi ise bu yılın sonlarına doğru olacaktır. Piyasaya vakıf farklı kaynaklar Nokia 2″nin, firmanın özel etkinliklerinin bir parçası olarak 5 Ekim”de tanıtılacağını dillendirmişlerdi fakat, firmanın bugüne kadar yeni cihazlarıyla ilgili yaptığı sunumlarda bu noktada herhangi bir bilgi sunulmadı. Dolayısı ile bu senaryonun olasılığı düşük gibi görünüyor.

MD-12, 2014 yılında hem Bluetooth, ve hem de NFC bağlanabilirliliği özelliklerine sahip olarak çıkmıştı. Fakat yeni çıkacak olan modelinin Bluetooth 5.0 desteğine sahip olacağı, böylece Samsung Galaxy S8 gibi uyumlu cihazlardan her iki üniteye aynı anda müzik aktarımı yapabilmeyi sağlayacağı düşünülüyor. MD-12 halihazırda beyaz, yeşil, turuncu ve sarı olmak üzere 4 farklı renk seçeneğinde sunuluyor. Renkli olanlar oldukça parlak görünüme sahipler. Nokia 2 haricinde HMD Global”in diğer bir Android tabanlı amiral gemisi modeli olan Nokia 9″u da geliştirmekte olduğu söyleniyor. Bu modelin son çıkan Nokia 8″in aksine ince çerçevesiyle daha çağdaş görünümlü, estetik bir tasarıma sahip olması beklentiler arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here