Ana sayfa Haber Nokia 2, direkt olarak Android 8.1 Oreo”ya güncellenecek!

Nokia 2, direkt olarak Android 8.1 Oreo”ya güncellenecek!

0

Nokia 2

HMD Global firmasının çıkarmaya devam ettiği Nokia markalı akıllı telefonlardan giriş seviyesi modeli, firmanın daha önceden de belirttiği üzere Android’in yeni versiyonu Oreo’ya yükseltilecek. Diğer firmaların giriş seviye cihazlarını terk etmesi ve güncellememesine bir yanıt olan bu durum, firmanın dar bütçeli kullanıcılara daha iyi bir izlenim vermesini sağlıyor.

Nokia’nın şuan için Android Oreo güncellemesini almış olan Nokia 8 modelinin kullanıcıları yeni sistemin keyfini sürerken Nokia 5 ve 6 için de beta test süreci devam etmekte. Firmanın daha alt seviyede yer alan Nokia 2 ve 3 modelleri teorik olarak Android Oreo’yu yeteri kadar akıcı çalıştıracak güce sahip değil. Bu sebeple firmadan yapılan açıklamada bu cihazların direkt olarak Android 8.1’e yükseltileceği ve bunun sebebi açıklanıyor.

Google tarafından tanıtılan Android Go programı, Oreo’nun daha hafif bir versiyonunu ve uygulamalarını içeriyor. Bu optimizasyonlar sayesinde daha düşük donanımdaki cihazlar daha seri biçimde çalışabiliyorlar. Nokia’nın bu tanıma uyan modelleri 2 ve 3, bu sebeple direkt olarak Go optimizasyonları içeren Oreo 8.1’e yükseltilecek.

önümüzdeki yıl içinde geleceği aşikar olan güncelleme, cihazlara yeni bir hayat katacaktır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here