Ana sayfa Haber Nissan PlayStation GT Academy 2015 yarış pilotu arıyor

Nissan PlayStation GT Academy 2015 yarış pilotu arıyor

0

Nissan ve PlayStation, Gran Turismo 6’nın sanal dünyasından yeni bir yarış pilotu keşfetmeye çıktı.  2008 yılından bu yana düzenlenen GT Academy şampiyonaları, Lucas Ordonez ve Jann Mardenborough profesyonel yarış pilotu olmanın sorumluluğu ile bu yıl haziran’da gerçekleşecek olan motor sporlarının zirve noktalarından Le Mans 24 saat yarışında LM P1 sınıfında Nissan’ı temsil edecek.

GT Academy elemeleri, Sony PlayStation 3 üzerinde Gran Turismo 6 oyunuyla çevrim içi olarak 21 Nisan’da başlayıp 16 Haziran’da son bulacak. Profesyonel bir yarışmacı olma hayaliyle, oyuncular en hızlı tur zamanını gerçekleştirmek için mücadele edecekler. 20 yarışçının ulusal seçmelere katılacağı yarışmalar çevrim içi ve saha etkinliği olarak ayrışacak. Saha organizasyonlarında en iyi tur zamnını başarabilen 10 isimiyle çevrim içi yarışların en iyi tur zamanını yerine getiren 10 isim, haziran’daki yarışlara “final”yarışında karşı karşıyaya gelecekler.

Dünya çapında 24 farklı ülkeden katılımcıların erişimi sağlanacak GT Academy‘de uluslar arası platform, asya platformu ve avrupa platformu’ndan 2.2 milyar potansiyel yarışmacı bekleniyor. Yarışma, 18 yaşını doldurmuş ve ehliyet sahibi herkese açık olacak.

Detaylı bilgiler, yarışma şartları, gran-turismo.com, nissan.com.tr adreslerinde bulunabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here