Ana sayfa Haber Nissan”dan PS4 kumandalı GT-R modeli

Nissan”dan PS4 kumandalı GT-R modeli

0

Nissan uzun süredir Gran Turismo oyun yapımıyla ilgileniyor. Sadece oyunda yer almakla kalmayıp, aynı zamanda kendi GT Akademisi”ni de işleten Nissan, oyuncuları yarışmacı sürücülere dönüştürmenin alt yapısını hazırlamaya çalışıyor. Firma şimdi ise PS4 Dual Shock kumandası ile kontrol edilebilen gerçek bir GT-R arabası üretti.

Evet, Nissan 542bhp V6 motoruyla gerçek yollarda seyahat eden aracını çok sayıda teknoloji ile donatarak standart bir Dual Shock kumandası ile sürülebilir hale getirdi. Tıpkı PS4 Gran Turismo Sport oyununda olduğu gibi.

Sırf dikkat çekmek için yapılmış, yarım yamalak bir üretim değil sözünü ettiğimiz şey. Zira bu araç, üzerinde birkaç değişiklik yapılmış haliyle tam üretim ürünü. Aracın direksiyonunu, frenlerini ve vitesini değiştirmek için içerisinde dört adet robot konumlandırılmış. Otomatik olması nedeniyle vites değiştirmeye gerek yok. Ve evet, araç geriye doğru da gidiyor.

PS4 kumandası, araç içerisinde sürücü kontrolünü sağlayan robota komutlar gönderiyor. Kumandayı hareket ettirdiğinizde araç içerisindeki direksiyonu da kullanmış oluyorsunuz. Bu sistemin otonom sürüş ile bir ilgisi yok.

Her ne kadar Dual Shock kumandası PS4″e “Bluetooth” üzerinden bağlanıyor olsa da, Nissan ve dönüştürme ortağı JLB Design kontrol kaybı yaşanmaması için sistemin, kumanda merkezi mahiyetinde bir bilgisayara bağlanması gerektiğine karar vermişler. Zira Bluetooth bağlantısı arada bir kaybolabiliyor. Bu bilgisayar GT-R”a bir radyo frekansı üzerinden yaklaşık bir kilometre kadar öteden komut gönderiyor.

Bütçeniz uygunsa Nissan GT-R”ı yaklaşık 400.000TL”ye (yurt dışı fiyatı) satın alabilir, ya da Gran Turismo Sport adresinden PS4 versiyonunu satın alarak, gerçeğini sürdüğünüz varsayımıyla aracı doyasıya kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here