Ana sayfa Haber Nintendo Switch PlayStation 4″e de, Xbox One”a da fark attı

Nintendo Switch PlayStation 4″e de, Xbox One”a da fark attı

0

‘Wii U’ satışlarını arttırmakta güçlük çeken Nintendo, yeni çıkan hibrid konsolu “Nintendo Switch”le rekabete ayak uydurmayı başararak müthiş iş çıkardı. Piyasa araştırmaları yapan NPD Group rakam belirtmedi ama 2017 Ağustos ayına yönelik aylık raporları Nintendo Switch”in ayın en çok satan konsolu olduğunu gösteriyordu.

Bu da Ağustos ayını Nintendo Switch”in Mart 2017″de çıkışından bu yana PlayStation 4 satışlarını dördüncü kez alt ettiği ay konumuna getiriyor. NPD ek olarak “Madden NFL 18″in ayın en çok satan oyunu olduğunu da doğruladı. Kazanç noktasında Madden”ı takip eden oyunlar “Grand Theft Auto V”, yeni title game “Uncharted: The Lost Legacy” ve Nintendo”nun kendi oyunu olan “Splatoon 2” ve “The Legend of Zelda: Breath of the Wild” oldu.

Bununla birlikte hep iyi haberler de gelmiyor. GamesIndustry”nin belirttiğine göre toplam video oyunu satışları bu ay %2 oranında düşüş kaydetmiş. Fakat “donanım artışı” ise Nintendonun Switch ve NES Classic cihazlarını pazarlama çabaları sayesinde %17 oranında artış göstermiş. Oyun firması piyasayı yenilikçi bir yaklaşımla yeniden hareketlendirmeye çalışıyor. Müşteriler de olumlu tepki veriyorlar. Umarız Nintendo telaşlı tatil sezonunda gelecek talepleri karşılamada başarılı olabilir.

Nintendo yakın bir zamanda yeni bir “Direct” sunumu yaptı. Bu sunumda “Super Mario Odyssey”i de içeren yeni Switch paketini de açıklamıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here