Ana sayfa Donanım Nintendo Switch’in fiyatı ortaya çıktı

Nintendo Switch’in fiyatı ortaya çıktı

0

 

Konsol piyasası hareketlenmeye başladı. Uzun süredir piyasadan uzak kalan ve Wii“nin yakaladığı başarıyı tekrarlamak isteyen Nintendo, Switch ile piyasayı sallamanın peşinde. Ancak konsolun grafik performansı ile ilgili henüz bir performans sonucu paylaşılmış değil. Ancak, ortaya çıkan fiyat bilgisi bekleyenleri heyecanlandırmaya yetiyor. TechnoBuffalo“nun haberine göre Nintendo Switch“in iki versiyonu olacak, düşük kapasiteli olan versiyonun fiyatı 249 Dolar, yüksek kapasiteli olan versiyon ise 300 Dolar fiyatıyla karşımıza çıkacak.Tabii ki bu versiyonların teknik özellikleri henüz ortaya çıkmış değil. 

Ancak bu fiyatın ne kadar doğru olduğunu öğrenmek için 12 Ocak 2017“ye kadar beklememiz gerekecek. Zira bu tarihte Nintendo”nun Switch“in resmi fiyatını ve piyasaya çıkış tarihini açıklaması bekleniyor. Bu tarihte muhtemelen Switch“in teknik özelliklerini de öğrenmiş olacağız.

özellikle Sony”nin PS4 Pro ile 4K çözünürlük desteği vermesi Nintendo“yu grafi performansı açısından zorlayacak gibi görünüyor. Doğrusu bu fiyata benzer grafiksel bir performans beklememek lazım. Yine de fiyat politikası bu şekilde olursa Nintendo Switch ile yeni bir Wii mucizesi gerçekleştirebilir. Ancak Wii“nin devrimsel kontrol özellikleri sayesinde bu kadar tutulduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bu fiyatlar tabii ki Amerika için geçerli. Doların gün geçtikçe arttığı düşünülürse Switch“in ülkemiz piyasasına pekte uygun bir fiyata gelmeyeceğini söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here