Ana sayfa Haber Nintendo Switch için emülatör duyuruldu!

Nintendo Switch için emülatör duyuruldu!

0

Nintendo Switch’e çıkan mükemmel oyunları oynama şansı elde edemediyseniz sıkı durun, bu haber sizi daha çok ilgilendiriyor. 3DS emülatörünü geliştiren ekip Citra, Nintendo Switchemülatörü üzerinde çalışmaya başladıklarını açıkladı. 2014 yılında 3DS emülatörünü geliştiren ekip, ilgili emülatörü yaklaşık 2.5 senede geliştirmişlerdi. Geride bıraktığımız Mart ayında piyasaya sürülen Nintendo Switch’e duyurulan emülatörün, geliştirilme sürecinin ne kadar süreceğini merak ediyoruz.

Hali hazırda The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ı PC’de CEMU emülatör sayesinde oynayabiliyoruz. Ancak yeni Zelda’nın Wii U sürümünü PC oynayabildiğimizi belirtelim. Eğer Citraekibi duyurdukları emülatörü çıkartırsa, Super Mario Odyssey gibi büyük yapımları da PC platformunda oynayabiliriz.

Nintendo Switch için emülatör duyuruldu

Diğer bir yandan geliştirici ekip emülatör konusunda bazı önemli adımların atıldığını söylüyor. Yani bu bilgiye dayanarak kendilerinin bazı Nintendo Switch oyunlarını emülatör üzerinden çalıştırmayı başardıklarını söyleyebiliriz. Yuzu adını alan emülatörün çıktığında ise ses getirmiş yapımları sorunsuz çalıştırması bekleniyor. Diğer bir yandan bakalım Yuzu emülatörüne, korsancılığa fayda sağladığı için Nintendo tarafından sansür gelecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here