Ana sayfa Haber Nintendo”dan yeni Switch sürprizi

Nintendo”dan yeni Switch sürprizi

0

Nintendo geçtiğimiz hafta boyunca bir dizi yeni Switch oyununun reklamını yapmıştı. Anladığımız kadarıyla bugünden itibaren bütünüyle yeni bir şey çıkarmaya hazırlanıyor Nintendo. Zira firmanın İngiltere”den yayın yapan sitesinde “çocuklar ve kendini çocuk gibi hissedenler için özel olarak hazırlanmış yeni bir interaktif Nintendo Switch” tasarısına dair ipuçları içeren bir reklam yayınlandı. Nintendo bugün ilerleyen saatlerde bizi izlemede kalın diyerek, olası bir canlı yayın yapabileceğine işaret etti.

Eurogamer”a göre söz konusu yenilik, bir Switch aksesuarı olabilir. Nintendo, piyasalarda ikinci yılına giren Switch konsolunun daha çok satışını sağlamak için yeni yollar arayışında. Firmanın başkanı Tatsumi Kimishima Mainichi adlı gazeteye bugün yaptığı açıklamada “Uzun vadeli olarak oynanacak bir şey olabilmeyi başarmamız için ikinci yıl önem taşıyor. Hedefimiz, oyun konsollarıyla pek işi olmayanlar da dahil olmak üzere daha fazla sayıda kişiye ulaşmak” dedi.

Nintendo, Switch Mart ayında ilk çıktığı günden bu yana 10 milyon adetlik satış gerçekleştirdi. Firmanın tahminlerine göre bu rakam ilk yılın dolmasıyla birlikte 14 milyona ulaşacak. Eğer 14 milyonluk satış hedefini gerçekleştirebilirse, bir önceki model olan Nintendo Wii U”nun beş yılda gerçekleştirdiği 13.6 milyonluk satış rakamını da egale etmiş olacak.

Nintendo”nun sürpriz yayınını saat 01:00″da yapması bekleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here