Ana sayfa Haber Nintendo AMD ile bir proje üzerinde çalışıyor

Nintendo AMD ile bir proje üzerinde çalışıyor

0

Nintendo‘nun sıradaki konsolu olarak bilinen NX‘in detaylarında AMD göründü.  Nintendo NX konsolunun çiplerinin AMD tarafından üretilmesi oldukça yüksek bir ihtimal. Sadece GPU olarak değil, CPU olarak da destek vermesi beklenen AMD‘nin, yakınlarda Nintendo için yeni işlemcilerini sunduğu söyleniyor. Zaten AMD’nin PlayStation 4 ve Xbox One‘lar için işlemci çipleri üretmiş olması nedeniyle, Nintendo‘ya üretecek olması pek de şaşırtıcı bir sürpriz değil. 

90’larda, TV’deki kuşları bir plastik tabancayla vurmamızı sağlayan Nintendo’nun ayrıca “Donut” şeklinde konsollar üzerinde çalıştığı ve artık Nintendo konsollarında AMD imzasının olacağı bilgileri geliyor.Böylece anlaşmanın tek cihaz üzerinden değil, ömürlük bir anlaşma olabildiğini görüyoruz.

AMD’nin bı anlaşmayla birlikte hem kitle hedefini genişlettiği, hem de PS 4-Nintendo rekabetinde de ayrıştıracak bir güç olacağı da belli artık. AMD’nin yeni oyun işlemcilerinin de tanıtılmasıyla birlikte, ömürlerini yavaş yavaş dolduran iki rakip firma, yeni işlemcili bir konsol için yeni bir koz geliştirebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here