Ana sayfa Oyun Nintendo 3DS bu ay Türkiye”de!

Nintendo 3DS bu ay Türkiye”de!

0

Nintendo, 3DS cep konsolu sayesinde 3D deneyimini gözlüksüz olarak yaşayabilmemizi sağlayacak ürünününü bu ay piyasaya sürüyor…
 

Oyun konsolu dünyasının başarılı isimlerinden biri olan Nintendo, yeni nesil cep konsolu Nintendo 3DS’i, bu ay itibariyle Türkiye dahil birçok bölgede satışa sunuyor! Wii’nin de geliştiricisi olan Nintendo, bu yeni konsolu sayesinde oyun meraklılarına, gözlük kullanmadan 3D deneyimi sunacak. 25 Mart’ta tüm Avrupa ile birlikte Türkiye’de de satışa sunulacak olan oyun konsolunun 3,5 inç ekranı bulunuyor. Toplamda 3 adet kameraya sahip. Bunlardan bir tanesi ön tarafta yer alırken, diğer ikisi cihazın arkasında ve 3D fotoğraf çekebilmek için simetrik olarak konumlandırılmış durumda.
 

Nintendo, Nintendo 3DS konsoluyla birlikte cep konsolu dünyasını yeni nesil oyun anlayışıyla tanıştırmak istiyor. SpotPass ve StreetPass adını verdiği iki yeni özellik sayesinde Nintendo 3DS sahipleri, diğer 3DS sahipleriyle etkileşime geçerek karşılıklı oyun oynayabilecek. SpotPass, oyundan çıkmadan, internet üzerinden oyun ile ilgili bilgi almamızı sağlayacak. StreetPass ise, sokakta, metroda ya da herhangi bir ortamda iki Nintendo 3DS kullanıcısının otomatik olarak etkileşime girebilmesine ve dilerlerse, Nintendo 3DS oyunlarında kozlarını paylaşmaya olanak sağlayacak.
 

Nintendo 3DS
Avrupa’da 249 – 180 Euro arasında bir fiyatta satılacak 3DS’in Türkiye fiyatı henüz belli değil. Konuyla ilgili olarak Nintendo Türkiye Genel Müdürü Hasan çolakoğlu yaptığı açıklamada, öTV ve diğer vergilerle birlikte 750-800 TL civarında bir fiyat aralığında satışa sunulacağını açıkladı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here