Ana sayfa Donanım Nikon kullanıcılarının yeni favorileri

Nikon kullanıcılarının yeni favorileri

0

Ultra geniş 16-35mm f/4 VR ve ultra hızlı 24mm f/1.4 objektifleri fotoğrafçıya yeni perspektifler ve yaratıcılık alanları sunuyor.

Nikon, hem FX hem de DX format fotoğraf makinelerinde kullanılmak üzere geliştirdiği iki yeni geniş açı objektifi tanıttı. Her iki objektif de sessiz ve hızlı otomatik netleme motorları kullanıyor; ayrıca nano kristal kaplama teknolojisi sayesinde iç yansımalar en düşük değere iniyor.
AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR: çok geniş açıyla görebilen bu zoom objektif, titreşim azaltma sistemine sahip ilk geniş açılı zoom olarak dikkat çekiyor. Kullanıcıya yaklaşık 4 stopluk elde tutarak çekim avantajı sağlayan objektif, bu sayede düşük ışık koşullarında çekim kolaylığı vaat ediyor. Objektif, sahip olduğu minimum distorsiyon sayesinde mimari, iç mekan, manzara ve diğer birçok alanda yaratıcı kullanım olanakları sunuyor.

 

 

AF-S Nikkor 24mm f/1.4G ED: Profesyonel ve ileri amatör kullanıcıların beklentilerini karşılayacak olan bu açık diyaframlı objektif, düşük ışık koşullarında rahat çalışma olanağı sunarken sınırlı alan derinliği etkisi de verebiliyor. Arka plan görüntüsünü çok doğal bir şekilde flulaştıran objektif 84 derecelik görüş açısı sunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here