Ana sayfa İnternet Nikon Galatasaray”a sponsor oldu

Nikon Galatasaray”a sponsor oldu

0

Galatasaray, dünyanın önde gelen fotoğraf makinesi markalarından Nikon ile sponsorluk sözleşmesi imzaladı

İlklerin ve enlerin takımı Galatasaray, dünyanın önde gelen fotoğraf makinesi markalarından Nikon ile gerçekleştirdiği dev sponsorluk anlaşmasıyla “Nikon’un Türkiye’de Sponsor Olduğu İlk Futbol Takımı” oldu.
 
Galatasaray Sportif A.Ş, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Ali Dürüst, Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim ve Nikon Orta Doğu Bölge Yöneticisi Takashi Yoshida’nın katılımıyla düzenlenen imza töreniyle dünyanın önde gelen fotoğraf makinesi markası Nikon ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma çerçevesinde Nikon, Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı’nın “Optik Ekipmanlar ve Görüntüleme Cihazları Sponsoru” oldu.

Global düzeyde pek çok yeniliğe öncülük eden Galatasaray ile dünyaca tanınmış çokuluslu bir şirket olan Nikon arasında gerçekleşen bu dev işbirliği, Nikon’un Türkiye’de ilk kez bir futbol takımına sponsor olması açısından büyük önem taşıyor.

Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Ali Dürüst, “Alanının lider firmalarından biri olan seçkin ve global marka Nikon’un sponsorumuz olması mutluluk verici. Nikon’un uluslararası gücünü, Türkiye ve Avrupa’daki başarıları tartışılmaz olan Galatasaray ile birleştirmesinden dolayı memnunuz. Tarihi ve kökenleri uzun yıllar öncesine dayanan iki büyük marka olarak Galatasaray ve Nikon’un gerçekleştirdiği işbirliği, önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek çok önemli işler ve yenilikler konusunda bizleri heyecanlandırıyor. Bu ortaklık ve dostluk ile Galatasaray’ın marka değeri ve bilinirliğinin Japonya başta olmak üzere diğer Asya ülkelerinde de artacağına inanıyoruz” dedi.

Nikon Orta Doğu Bölge Yöneticisi Takashi Yoshida da Galatasaray ile yapılan sponsorluk anlaşmasının dünya çapında önemine vurgu yaparak, “Her geçen gün büyüyen taraftar kitlesi ile gerek Türkiye’de gerekse Avrupa ve Orta Doğu ülkeleri’nde en başarılı ve en çok tanınan futbol kulüplerinden biri olan Galatasaray’a sponsor olmaktan gurur duyuyoruz. Genç ve çalışkan popülasyonuyla Türkiye Nikon için çok stratejik ve önem taşıyan bir pazar. Bizler de Nikon ailesi olarak marka değerinden emin olduğumuz Galatasaray’ı seçtik ve karşılıklı dostluk, anlayış ve hassasiyet çerçevesinde güzel işlere imza atacağımızdan eminiz. Galatasaray bizleri, bizler de Galatasaray’ı seçtik. ‘Ben Galatasaray’ım diyor ve takımımızı destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here