Ana sayfa Donanım Nikon’dan süper-telefoto zoom lens

Nikon’dan süper-telefoto zoom lens

0

Nikon AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR. lensini piyasaya sundu.

DX-format süper-telefoto zoom lensin 55 mm”den 300 mm”ye odak uzaklığı aralığıyla ve Nikon’un en son titreşim azaltma sistemi VR II ile kolay süper-telefoto fotoğraflar çekilebiliyor.
NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR

55 mm”den 300 mm”ye odak uzaklığı aralığıyla bir süper-telefoto bir lens olan, AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR spor aktiviteleri, kapalı alan aktiviteleri yada seyahat fotoğrafları için uygun.. Nikon’un VR II titreşim azaltma mekanizması ile makinenin sallanmasıyla oluşan fluluk süper-telefoto çekimlerde bile dikkat çekici biçimde azaltılıyor. Lens kullanıcılara rahat çekim imkânı sağlayarak dikkatlerini çekecekleri konulara vermelerini sağlıyor. Nikon’un “high refractive index” (HRI) lens elemanlı ilk değiştirilebilir lensi olan ürün kompakt ve hafiftir. Bu özelliğiyle süper-telefoto bir lens olmasına karşın kolayca taşınabiliyor.

Lens geniş bir kullanıcı grubuna hitap ediyor. D3100 ve D5000 gibi giriş seviyesi Nikon DX-format dijital-SLR makinelerden D300S gibi high-end dijital-SLR makine kullanıcılarına, süper- telefoto çekim yapmanın keyfini teknik ve yeteneklerini geliştirme imkânıyla ulaştırıyor.
 

özellikler için tıklayın

 

 

Nİkon

Temel özellikler
55-300 mm odak uzaklığı ile 5.5x super-telephoto zoom lens high refractive index (HRI) lens elemanı ile daha kompakt, hafif ve yüksek performanslıdır.

Refractive index 2.0 yada daha yüksek olduğunda, tekbir HRI lens elemanının kullanılmasıyla standart optik camdan yapılmış çoklu elemanların kullanımına eşdeğer bir fayda sağlanır. Bu tek eleman odak düzlemindeki kavislenmeyi ve küresel sapmayı da azaltır. Lens, 5.5x büyütme ve 300mm”ye kadar süper-telefoto çekim imkanı sunmakla beraber hem daha küçük hem de daha hafiftir. En açık diyaframda dahi mükemmel bir kontrast ve keskinlik verir.

Dahili titreşim azaltma (VR II) enstantane hızının dört basamak arttırılmasına eşdeğer ölçüde titreşimi azaltır.

Titreşim azaltma özeliğinin faydası en iyi süper-telefoto çekimlerde anlaşılır. Bu özellik daha iyi bir odaklama için vizörden görülen görüntüyü sabitler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here