Ana sayfa Haber Nikon D5500a: Nikon”un soğutuculu fotoğraf makinesi

Nikon D5500a: Nikon”un soğutuculu fotoğraf makinesi

0

Nikon D5500a, genellikle seri çekim fotoğraflar arayışında olanlara, gökyüzü fotoğrafçılığına, haliyle yüksek ışık beklentii olan objelerin çekiminde kullanılmasına yönelik tekrar aşama aşama tasarlandı. PrismaLuceLab’in geliştirdiği ve duyurduğu DSRL model, Nikon’un D5500 üzerine yapıldı ve D5500a Cooled olarak tekrar piyasaya sürülecek. Fotoğraf makinesinde bu soğutucunun asıl amacı ise görüntüdeki parazitleri gidermek, yüksek ışık hassasiyeti isteyen fotoğraflarda siyah rengin daha belirgin ve ışığın da daha belirgin olmasını sağlayacak. Böylece fotoğraflardaki noise problemleri artık aşılmış olundu. 

Kısaca, Nikon D5500 için geliştirilen bu soğutma sistemi, LCD ekran boşluğuna yerleştiriliyor. Böylece makinenin içindeki fotoğraflarda noise etkisi yaratan ısı 27 dereceye kadar düşürüldü. Yüksek ISO çekimlerinde yaklaşık eksi 2 ve ya eksi 3 derecelik bir fark ortaya koyabiliyor. 

Bu görselde fotoğraf makinesinde ISO değeri 6400 seviyesinde. Soğutucu sensörde yaklaşık 3 derecelik etki yapmış ve noise etkisinin ne kadar azaldığını görebiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here